baneris leidinys

skautai miskeLukšių „Ąžuolo“ draugovės skautai liepos 25–31 dienomis dalyvavo skautų stovykloje „Miško istorija“, kuri vyko Šilalės rajone, Žąsino kaime. Lokystos upelio pakrantėje susirinko apie 150 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų, tarp kurių ir 20 skautų iš Lukšių.

Nuotr. Lukšių „Ąžuolo“ draugovės skautų vadovė Jolita Zokienė (kairėje) sakė, kad stovyklos metu skautukai susirado naujų draugų, bendraminčių.

Dalyviai stovyklavietėje įsikūrė pagal amžiaus grupes. Berniukai ir mergaitės skirstėsi į skiltis pagal kiek pakeistus knygų pavadinimus: „Pepės ilgakojinės“, „Alisos stebuklų šalyje“, „Ozo šalies burtininkai“, „Trys muškietininkai“, „Lobių sala“.
 
Pasak lukšiečių vadovės Jolitos Zokienės, dalyviams teko stovyklas įsikurti skautiškai, naudojant medžiagas iš gamtos, patiems gamintis maistą.

„Skautai tarnauja Dievui, Tėvynei, Artimui. Todėl stovyklautojai dieną pradėdavo ir baigdavo malda, rikiuotės metu buvo keliamos Lietuvos, Skautijos vėliavos, šv. Mišiomis pasibaigė ir stovykla“, – sakė J. Zokienė.

Ši stovykla buvo didelis išbandymas jaunesniesiems Lukšių skautams (8–10 metų). Jie savaitę gyveno be tėvelių, mobiliųjų telefonų, kompiuterių, patogios lovos. Visa tai pakeitė miegojimas palapinėse, ant laužo gamintas valgis. Pasak vadovės J. Zokienės, įveikę visus išbandymus, aukštesnio kaklaraiščio drąsiai sieks jaunesnieji skautai Benas Poška, Rėjus Augustaitis, Marius Misiūnas, Viltė Leveckytė, Rusnė Gvildytė, Dovydas Šilingis, Justas Žukauskas, Eimantas Zokas, o Dominykas Urbštas jau kandidatuos į patyrusius skautus. Jis vienintelis dalyvavo ilgame naktiniame žygyje, plaukė baidarėmis, vykdė kitas sudėtingas užduotis.

Lukšių „Ąžuolo“ draugovės skautus ypač nudžiugino tėvelių apsilankymas, kurie meistravo iš medžio, gamino pietus, atvežė ledų, saldumynų ir vaisių.

Šios dienos buvo ypatingos mūsų krašto skautams, visi puikiai praleido laiką, pasisėmė ištvermės, o atsisveikino sakydami – „Iki kitų metų, sesės ir broliai!”.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos