baneris leidinys

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad nuo rugsėjo 1-osios vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Šakių rajono savivaldybė jau patvirtinusi ir mokyklų, padėsiančių tėvams (globėjams, rūpintojams) organizuoti vaikų ugdymą (ugdymąsi) šeimoje sąrašą.

Skelbiama, kad rajone priešmokyklinio ugdymo programą padės organizuoti Šakių lopšelis-darželis „Berželis“, pradinio ugdymo programą ir pagrindinio ugdymo programos I dalį – Šakių „Varpo“ mokykla, pagrindinio ugdymo programos II dalį ir vidurinio ugdymo programą – Šakių „Žiburio“ gimnazija.
 
Beje, diskusijos dėl šeimų noro vaikus mokyti namuose Lietuvoje vyko daugybę metų, tačiau tik šįmet Vyriausybė patvirtino Ugdymosi šeimoje įgyvendinimo tvarką, kuria vadovaujantis jau nuo šių metų rugsėjo suteikiama galimybė patiems tėvams ugdyti savo vaikus namuose. Tėvai galės ugdyti vaikus patys, taip pat pasitelkti ateinančius mokytojus.

Šeimoje suteiktas išsilavinimas nuo šiol bus prilygintas įgytam mokykloje. Tėvai gali rinktis patys šeimoje ugdyti tiek mažuosius – priešmokyklinukus, pradinukus, tiek vyresnius vaikus – pagal  pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

Pasirinkę mokymąsi namuose turės atitikti Ugdymosi šeimoje įgyvendinimo tvarkos aprašo reikalavimus. Tėvai, mokyklai teikdami prašymą ugdyti vaiką namuose, kartu turės pateikti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos įgalioto teritorinio skyriaus informaciją apie tai, kad nebuvo nustatyti vaiko teisių pažeidimai. Mokykla, sudariusi mokymo sutartį, mokinius aprūpins vadovėliais, teiks vaikams konsultacijas, sudarys sąlygas dalyvauti mokyklos vykdomose neformaliojo vaikų švietimo programose, renginiuose. Du kartus per mokslo metus mokyklos, su kuria bus sudaryta tėvų sutartis, mokytojai įvertins mokinio mokymosi pasiekimus ir pažangą. Tėvams būtų nustatyta pareiga ne rečiau kaip kartą per dvi savaites mokyklos elektroniniame dienyne fiksuoti vaiko pasiekimus: ko vaikas mokėsi, ką išmoko.

Norintys nuo rugsėjo pradėti ugdyti vaikus šeimoje turi pateikti prašymą ir dokumentus pasirinktai mokyklai, Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjas sako, kad apklausus tėvus per mokyklas dėl tokio ugdymo poreikio, norinčių nebuvo išvis, kol kas nesulaukta nei užklausų, nei prašymų.

„Nežinau, bet gal atsiras“, – svarstė jis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, mokymas namuose šiuo metu gali būti aktualus 200 Lietuvos mokinių. Apie 100 iš jų ugdytųsi pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos