Kovo 11-oji žygiuojant: sulaukta rekordinio dalyvių skaičiaus

Pirmą kartą Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ organizuotas pėsčiųjų žygis Kovo 11-ajai paminėti kvietė žygiuoti septynis arba 11 kilometrų. D. Pavalkio nuotr.

Paskutiniu metu itin populiaru įsimintinas datas paminėti kitaip. Ne išimtis ir mūsų rajonas, kur ypač didelio gyventojų susidomėjimo sulaukia pėsčiųjų žygiai. Kudirkos Naumiesčio bendruomenė ir šiemet tęsė tradiciją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo žygiuodami 10-ies kilometrų trasa. Pirmą kartą į žygį „Gelgaudiškio takais“ Kovo 11-ąją bendruomenę pakvietė ir gelgaudiškiečiai, o renginys viršijo visus lūkesčius.

Šventinė diena lyg užsakyta lepino geru oru ir saule, todėl tradicinis pėsčiųjų žygis Kudirkos Naumiestyje šiemet net su dviem sustojimais neprailgo. Pasienio užkardoje buvo galima susipažinti su pasieniečių darbu, įranga, tarnybiniais šunimis, kitas sustojimas –  Baltkalnyje, kur visi norintys galėjo išbandyti rankos taiklumą šaudydami į taikinį. 

Žygio organizatoriai – Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio padalinio darbuotojai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės, Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečiais, Kudirkos Naumiesčio 410-os kuopos šauliais, Vinco Kudirkos muziejaus ir Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) Kudirkos Naumiesčio skyriaus bendruomenėmis džiaugėsi gausiu būriu dalyvių.

Tradicinis pėsčiųjų žygis Kudirkos Naumiestyje šiemet turėjo du sustojimus – pasienio užkardoje ir Baltkalnyje, tačiau laikas neprailgo. Pagrindinis tikslas – įveikti 10 km ilgio trasą. V. Venslovaičio nuotr.

Žygiavo ir pavieniai asmenys, ir grupės, ir šeimos su vaikais. Ne tik naumiestiečiai, bet ir atvykę iš kitų rajono bei šalies kampelių. Buvo registruota 150 dalyvių, kurie 10 kilometrų trasą įveikė per 2,5–3 valandas. Renginio globėja Seimo narė Irena Haase susirinkusius pasveikino su Kovo 11-ąja ir įteikė nominacijas. 

Jauniausiais žygeiviais buvo nominuoti šešiametė Elija Sunklodaitė ir keturmetis Adomas Morkevičius. Vyriausiai dalyvei naumiestietei Nijolei Mardosaitei 86-eri, vyriausiam dalyviui Algimui Samuoliui – 69-eri. Žygyje dalyvavusi Šakių „Varpo“ mokyklos komanda gavo Gausiausios grupės nominaciją. Pagerbtos ir penkios šeimos – Jakaičių, Sunklodų, Gaulių, Stepšių ir Morkevičių, kurios su vaikais įveikė visą maršrutą.

Po žygio dalyviai buvo pavaišinti karšta arbata ir gardžia perlinių kruopų koše su mėsa, kurią išvirė MPRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus virėjai. Pasak Kudirkos Naumiesčio padalinio kultūrinių renginių organizatorės Ingridos Jakaitienės, gal ne visi atkreipė dėmesį, bet kvietime į žygį buvo paminėta, kad iš meilės gamtai žygeiviai pasiimtų  savo indus ir taip prisidėtų prie aplinkos tausojimo iniciatyvų ir šiukšlių kiekio mažinimo. Tiesa, šįkart tokių žmonių buvo vos penketas, tačiau kitais metais tikimasi sulaukti daugiau. 

Žygeivių susidomėjimo sulaukė persikėlimo lynu per vieną iš dvaro tvenkinių atrakcija. D. Pavalkio nuotr.

Kovo 11-ajai paminėti pirmą kartą į pėsčiųjų žygį pakvietė ir Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“ kartu su Gelgaudiškio seniūnijos, Gelgaudiškio dvaro, Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centro bendruomenėmis, Šakių 405-os kuopos šauliais ir Krašto apsaugos Šakių 205-os pėstininkų kuopos savanoriais.

Bendruomenės centro „Atgaiva“ pirmininkės Ilonos Šeflerienės teigimu, iki šiol jų bendruomenė tokio renginio neturėjo, tačiau jis pranoko visus lūkesčius – iš vakaro į žygį „Gelgaudiškio takais“ užsiregistravo 250, o dalyvavo 313 dalyvių. Ir ne vien gelgaudiškiečių ar mūsų rajono gyventojų. Atvyko žygeiviai iš kaimyninių savivaldybių, kitų Lietuvos miestų. Ėjo šeimomis, giminėmis ir net visomis organizacijomis.  

Pagal savo jėgas kiekvienas galėjo pasirinkti vieną iš dviejų maršrutų – septynių arba 11 kilometrų. Ne vietiniai, o svečiai labiausiai įvertino ir džiaugėsi sutvarkytais dvaro parko takais, gyrė už švarą ir patogumą. Trumpesnę trasą žygeiviai įveikė per vieną valandą, o ilgesnę – per pusantros ar dvi. Svarbiausia, kad finišą pasiekė visi.

Prieš žygį ar po jo kiekvienas galėjo iš arčiau apžiūrėti savanorių demonstruojamus ginklus ar išbandyti jėgas persikeliant lynu per vieną iš dvaro tvenkinių. Ši atrakcija pritraukė nemažą būrį žygeivių. Ji buvo ypač populiari tarp moterų. Norinčių persikelti lynu per tvenkinį nusidriekė eilė. Visos tvirtino, kad buvo labai smagu ir norėtųsi dar kartą pakartoti.

Po žygio dalyviai dalijosi įspūdžiais ragaudami šaulių gamintą kareivišką košę ar ant laužo virtą gelgaudiškiečio Edvino Gabraičio sriubą. Kai kurie malonias pažintis ir pokalbius pratęsė renginio metu duris atvėrusioje kavinukėje „Dvaro sodas“. 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.