Premija – kraštietei kalbininkei

Giedrė Čepaitienė yra paskelbusi per 150 mokslo straipsnių, skaičiusi pranešimų daugiau kaip 70-yje mokslinių konferencijų (iš jų per 20 užsienyje), pati parašė ar kitaip prisidėjo prie 20 knygų (tarp jų ir vadovėlių) parengimo. D. Pavalkio nuotr.

Kalbininko Petro Būtėno ir jo mokinės Aleksandros Kazickienės atminimo premijos laureatė – kraštietė filologė, visuomeninės lituanistinės veiklos dalyvė ir organizatorė prof. dr. Giedrė Čepaitienė.

Kalbininko P. Būtėno ir jo mokinės A. Kazickienės atminimo premijos komisija, įvertinusi G. Čepaitienės plačiašakę mokslinę ir pedagoginę veiklą, lietuvių kultūrai ir lituanistikai nusipelniusių asmenybių paveldo tyrimą ir sklaidą, garsių gimtojo krašto asmenybių įamžinimą prasmingais leidiniais ir renginiais, nutarė skirti jai Kazickų šeimos fondo ir Lietuvių kalbos draugijos įsteigtą premiją.

Iš Pliorišių k. (Slavikų sen.) kilusi kalbininkė yra paskelbusi per 150 mokslo straipsnių, skaičiusi pranešimų daugiau kaip 70-yje mokslinių konferencijų (iš jų per 20 užsienyje), pati parašė ar kitaip prisidėjo prie 20 knygų (tarp jų ir vadovėlių) parengimo.

G. Čepaitienė yra ilgametė Lietuvių kalbos draugijos narė, aktyvi renginių dalyvė ir organizatorė, naujų sumanymų iniciatorė. Reikšmingas jos veiklos baras – gimtosios Zanavykijos žymių žmonių darbų, gimtosios šnektos tyrimai ir sklaida.

Kalbininkė yra Jono Jablonskio auditorijos Šiaulių universitete, taip pat ilgametės tradicinės mokslinės konferencijos „Jono Jablonskio diena Šiauliuose“, nuo 1990 m. rengtos kas penkeri metai universitete, iniciatorė ir įkvėpėja.
Už darbus, skirtus gimtojo krašto kalbai ir kultūrai, G. Čepaitienė 2010 m. apdovanota Jono Jablonskio premija. |

Kalbininko ir jo mokinės atminimą įamžinanti premija skiriama už reikšmingus mokslo ir mokslo populiarinamuosius bei mokomuosius darbus, atitinkančius pagrindines Petro Būtėno mokslinės ir pedagoginės veiklos sritis (akcentologija, dialektologija, norminamoji kalbotyra, onomastika, leksikologija ir leksikografija, tautosaka, kraštotyra, mokyklinė lituanistika) ir lituanistinės veiklos organizavimą.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kovo 20-oji – Tarptautinė laimės diena. Ar jaučiatės laimingi?

klausimelis 03 21Stasė iš Šakių:

Sveikatos turiu – ko daugiau norėti! Saulė šviečia, einu iš mankštos. Aplink pastebiu, kad gal ne visi tokie laimingi jaučiasi, bet iš tiesų – tai tas laimės pojūtis daug ir nuo paties žmogaus požiūrio priklauso. O aš linkusi mąstyti paprastai, jei pati esu sveika, galiu judėti, mankštintis, jei vaikai sveiki – tai viskas gerai. 

klausimelis 03 21 2

Mantvydas iš Sintautų:

Apie laimės dieną nežinojau, bet aš jaučiuosi laimingas. Turiu du vaikus, žmoną, visi esame sveiki, tai daro laimingu. Kad laimingiausių šalių reitinge Lietuva šešioliktoje vietoje, irgi nežinojau, bet gal ir gali būti tokioje vietoje, nes aplink mano pažįstamų ratas taip pat, sakyčiau, laimingi žmonės.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.