Duoda – imk, tad paims

Savivaldybės taryba vienabalsiai pritarė dalyvavimui projekte ir galimybei aprūpinti mobilią komandą įranga bei automobiliu, tačiau būtent dėl numatomo įsigyti automobilio, o konkrečiau – elektromobilio – kilo ir abejonių.

Nurodoma, kad įgyvendinant projektą siekiama pagerinti ambulatorinių paslaugų prieinamumą – elektromobilis su reikiama medicinine ir kita būtina įranga atitektų Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui (PASPC).
 
Kaip svarstė opozicijos lyderis Edgaras Pilypaitis, iš principo tai geras projektas, tačiau jis atkreipė dėmesį, kad automobilis nepasieks visų nutolusių gyventojų.

„Tie, kurie prisirašę prie Kidulių, Lekėčių, Kudirkos Naumiesčio, jie tos paslaugos negaus“, – teigė jis omeny turėdamas tai, kad įranga ir transportas atiteks Šakių PASPC, nes prie šios įstaigos prisirašę mažiau nei pusė visų rajono gyventojų.

Visgi vicemeras Darius Jakavičius teigė, kad „visos mūsų įstaigos buriasi į kuriamą sveikatos centrą ir bendradarbiaus“.

„Suteikime pasitikėjimo mandatą, o ne ištransliuokime, kad visų nepasieks“, – siūlė vicemeras ir aiškino, kad paslaugos poreikį nustato šeimos gydytojai, kurie žino, kuriems pacientams reikalinga integrali priežiūra, juolab kad ir ministerijos pozicija, jog asmuo kuo ilgiau būtų savo artimoje aplinkoje, o ne įstaigoje.

Tiesa, kaip atkreiptas dėmesys, tai nebus vadinama mobili ambulatorija ant ratų, o mobili komanda ir ragino nemaišyti šių skirtingų dalykų.

Tarybos narys Bernardinas Petras Vainius, kaip ir kiti jo kolegos, balsavo už ir teigė palaikantis projektą, tačiau turėjo ir pastabų. Pirmiausiai, sakė jis, „tai tik figos lapelis Vyriausybės vykdomai sveikatos apsaugos griovimo skylei pridengti“. Antra, jis nori kuo greičiau pamatyti, kaip veikia „inžineriškai neišprususių Europos parlamentarų sprendimai“.

„Norėčiau pamatyti, kaip jis (elektromobilis – red. past.) važiuos prie minus 20 ar minus 25 ir kaip jame personalas jausis. Ir kaip tas personalas jausis, jei vasara bus tokia, kaip praėjusi“, – mintimis posėdžio metu dalijosi B. P. Vainius.

Kaip buvo įvardyta Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjo Martyno Remeikio, dotacija projekto įgyvendinimui – 68 tūkst. eurų, savivaldybei gali tekti įrengti automobilio įkrovimo stotelę.

Anot tarybos nario, mediko Rimgaudo Lebedžinsko, tiesiog reikia vadovautis posakiu, kad duoda – imk, muša – bėk, nors būtent elektromobilis ir jam kėlė abejonių.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.