Davę pasižadėjimus darbą oficialiai pradėjo ir apylinkių pirmininkai

Iš viso rajone yra 32 apylinkės, tad ir tiek pat pirmininkų, iš kurių didžioji dalis pasižadėjimus dirbti atsakingai ir laikantis įstatymų davė penktadienį vykusio posėdžio metu. Vienas iš jų – Kidulių apylinkės pirmininkas Mindaugas Mykolaitis. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusį penktadienį savivaldybės posėdžių salėje rašytinius pasižadėjimus davė Šakių rajono rinkimų apygardos komisijos apylinkių pirmininkai. Suformuotos komisijos dirbs organizuojant ne tik šių metų gegužę vyksiančius Prezidento rinkimus, privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, bet ir vasarą organizuojamus rinkimus į Europos Parlamentą.

Šakių r. rinkimų apygardos komisijai vadovaus Felicita Totoraitienė, kurią pasiūlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o pavaduotojos pareigas eis Eglė Pukinskaitė, kurios kandidatūrą pasiūlė teisingumo ministras. Iš viso Šakių r. apygardos komisiją su pirmininke ir pavaduotoja sudaro 13 narių, tad su jais penktadienį pirmiausiai ir buvo supažindinti apylinkių pirmininkai. Iš viso pirmininkų, kaip ir apylinkių, rajone 32. Tiesa, keletas iš jų penktadienį posėdyje nedalyvavo, tad rašytinius pasižadėjimus duos vėliau. Duodami rašytinį pasižadėjimą pirmininkai prisiekė dirbti atsakingai, sąžiningai, skaidriai bei būti ištikimi Lietuvos Respublikai bei jos įstatymams, tačiau tekstas garsiai nebuvo perskaitytas. Vieni galėjo rinktis tekstą, kur yra žodžiai „tepadeda man Dievas“, kiti prisiekti galėjo be šių žodžių.

Kaip teigė rinkimų komisijos pirmininkė, daugelis pirmininkų senbuviai, tad rinkimų organizavimas jiems ne naujiena. Tiesa, trys moterys naujokės – Sintautų apylinkės pirmininkė Jolanta Murauskienė, Voverių – Rasa Liubamirskaitė ir Žvirgždaičių – Gabija Šakočienė. Po pertraukos pirmininkių pareigų vėl ėmėsi ir Agnė Dereškevičienė (Barzdų apyl.) bei Eglė Mockienė (Baltrušių apyl.), tad F. Totoraitienė ragino senbuvius padėti naujokams, jei šiems kils klausimų, nes visi yra vienos didelės komandos nariai.

F. Totoraitienė ragino kuo greičiau apylinkių pirmininkus susižiūrėti, ar kažko trūksta sėkmingam rinkimų darbui organizuoti, ypač dėmesį atkreipti į kompiuterinę įrangą. Be to, kaip pažymėjo pirmininkė, vykstant rinkimams į Europos Parlamentą apylinkėse turės būti ne tik mūsų šalies, bet ir Europos vėliava. Rinkimų dieną apylinkėje privalo būti penki nariai, tačiau, anot F. Totoraitienės, kai kurios apylinkės, ypač didesnės, turės ir po septynis ar net devynis narius. Tad jie jau artimiausiu metu pasižadėjimus duos apylinkių pirmininkams.

F. Totoraitienė įspėjo apylinkių narius vengti bet kokios rinkimų agitacijos, socialiniuose tinkluose nedėti patiktukų ant politikų įrašų ir pan.

Primename, kad Respublikos Prezidento rinkimai bei referendumas dėl dvigubos pilietybės vyks gegužės 12 d., o birželio 9 d. vyks rinkimai į Europos Parlamentą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.