Kelių asfaltavimo darbai įgauna pagreitį

Ne viena rajono gatvė jau išasfaltuota arba asfaltuojama, kelių remonto darbai prasidėjo iškart po technologinės pertraukos, o vykdomus darbus praėjusią savaitę apžiūrėjo savivaldybės administracijos vadovai. Šakių r. savivaldybės administracijos nuotr.

Prasidėjusiais ir sparčiai vykstančiais kelių remonto darbais rajone pasidžiaugė su savivaldybės administracijos vadovais keliuose objektuose apsilankiusi AB „Via Lietuva“ atstovė Rasa Jazdauskienė, kuri atsakinga už Šakių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių remonto priežiūrą, finansuojamą iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Pasak savivaldybės Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjo Martyno Remeikio, šiemet išties kelių remonto darbai prasidėjo iškart po technologinės pertraukos, kuri kasmet yra nuo gruodžio 15 d. iki kovo 15 d. AB „Via Lietuva“ atstovė informavo, kad Šakių rajono savivaldybė dėl finansavimo sutarties pasirašymo su AB „Via Lietuva“ yra tarp pirmųjų. Rangos darbus vykdo kelios įmonės, tarp jų – šakiečių „Hidrokesta“, alytiškių „Parama“, jurbarkiškių „Jurmelsta“.

Šiuo metu asfaltuojamos arba jau išasfaltuotos gatvės yra Šakių sen. Giedručių kaime – Lauko, Gulbinų g., Girėnų kaime – Ryto g.; Žvirgždaičių miestelyje – Taikos g. Parengta kelio danga asfaltavimui Giedručių kaimo Ateities g., Kudirkos Naumiesčio Kranto ir Vilties g., Gelgaudiškio Nemuno ir Tylos g. Pasak Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjo, Kudirkos Naumiestyje Vilties g. reikėjo atlikti ir archeologinius tyrimus, išvada jau gauta.

„O iš naujų objektų, kurie sulauks kapitalinio remonto: Griškabūdžio miestelyje – Mokyklos g., Gelgaudiškio mieste – Lauko g., Lekėčių sen. Mikytų kaime J. Blažio gatvėje tikimės iki vasaros bus pabaigti darbai, taip pat bus tęsiami darbai Miško gatvėje Giedručiuose. Remontuoti pradėsim ir Šakiuose J. Staugaičio gatvę. Paprastojo remonto sulauks ir Vingio g. Lukšiuose, bus tęsiami šiame miestelyje darbai Draugystės gatvėje. Toliau projektuosim Papartynų kelią bei kiti kelių remonto bei priežiūros darbai, – kelių remonto darbus vardijo Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjas. – Paprastuosius remontus, priežiūros darbus stengsimės atlikti iš biudžeto lėšų, o daugiau lėšų skirti objekto turtui įsigyti (vietinės reikšmės keliams tiesti, rekonstruoti ir kapitališkai remontuoti – red. past.). Norėčiau, kad tokia tvarka ir išliktų.“

M. Remeikis paminėjo, kad planuojamas balandžio mėnesio aktavimas už atliktus darbus gali siekti ir pusę milijono eurų, o tai sudarytų 27 proc. visų Kelių priežiūros ir plėtros programos skirtų lėšų.

„Siekiant įsisavinti ir panaudoti visas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas (1 mln. 838 tūkst. eurų – red. past.) būtinas kelių remonto darbų suaktyvinimas. Aš kaip matau, objektų remontų darbų nereiktų nukėlinėti į kitus metus. Yra tokia Šakiuose Ūkininkų gatvė, kur turime projektą nuo 2016 m., sąmata apie 2 mln., tai per metus nepadarysi tos gatvės, sueitų visi pinigai. Tai darbus, be abejo, reiks skaldyti, – kalbėjo M. Remeikis. – Man tai nesuprantama, kaip galima neįsisavinti LAGD-os pinigų. 2022 m. Šakių savivaldybėje neįsisavinta 120 tūkst., pernai – 71 tūkst. Kai pasižiūriu, kad rangos darbų sutartis pasirašyta 2023 m. spalį, tai ką gali iki gruodžio padaryti? O kai pasidarai sutartis kovą, balandį, tai ir darbų gali atlikti daugiau.“

M. Remeikis užsiminė – vis dar ieškoma kelių inžinieriaus, kad darbas skyriuje būtų efektyvesnis. Vedėjas taip pat paragino rajono gyventojus kreiptis į seniūnus dėl dulkančių kelių, mat yra nupirkta priemonė mažinti žvyrkelių dulkėtumą, tad reikia ir pasinaudoti šia kelių laistymo paslauga.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.