Penktadienį Šakiuose karaliavo dviračiai

greentrials parkeKultūros centro organizuojamas renginys „Mama, negrįšiu namo, aš parke – 2“ praėjusį penktadienį suvienijo jėgas su dviračių sporto puoselėtojais ir padovanojo žiūrovams miesto centre dviračių drago (dviračių traukos lenktynių) varžybas bei akrobatinį dviračių pasirodymą J. Lingio parke.
 
Nuotr. Akrobatinio dviračių sporto grupės iš Latvijos „Green Trials“ pasirodymas J. Lingio parke pritraukė ne mažą minią smalsuolių.
 
Ketvirti metai aktyviai veikiantis sporto ir laisvalaikio klubas „Vėjas“ stengiasi įnešti originalių naujovių į Šakių krašto dviratininkų gyvenimą. Dviračių dragas – naujiena ne tik Šakiuose, bet ir apskritai Lietuvoje. Ir nors žodis dragas asocijuojasi su automobilių sportu arba net su nelegaliomis gatvės lenktynėmis, šis dragas buvo ne mechaninės konstrukcijos (t.y. dviračio), bet fizinio dalyvių pasirengimo ir įgūdžių varžybos.

Dviračių drago varžybų idėja klubo prezidentui Mindaugui Balčiūnui kilo prieš gerus trejus metus, o įsisiūbavus klubo veiklai, subūrus bendraminčių organizatorių komandą ir pasitelkus nuolatinius partnerius, pavyko surengti pirmas dviračių drago varžybas. Renginys, pripažįsta prezidentas, nebuvo be trūkumų, tačiau tikrai bus tobulinamas ir organizuojamas ateityje, tikintis, kad pritrauks vis didesnį būrį dalyvių ne tik iš mūsų rajono, bet ir kitų Lietuvos vietovių, taps Šakių krašto dviračių judėjimo vizitine kortele.

Dviračių drago varžybose „Vėjo“ taurei 2015“ laimėti dalyvavo 28 dviratininkai, kurie varžėsi keturiose grupėse. Suaugusiųjų vyrų grupėje nuo 18 metų buvo 11 dalyvių. Šios grupės nugalėtojais tapo Giedrius Vilčinskas (I vieta) Evaldas Jakas (II vieta), Vaidas Laurinaitis (III vieta).

Moterų grupėje nuo 16 m. varžėsi penkios dalyvės. Pirmąją vietą užėmė Agnė Pečiulytė, antrąją - Ramunė Šapolaitė, trečiąją - Inesa Bacevičienė. 14-17 m. vaikinų grupėje dalyvavo 4 dviratininkai, pirmąją vietą užėmė Elvinas Plečkaitis, antrąją - Viktoras Paškevičius, trečiąją - Gytis Stankevičius.

Dviračių drago varžybose mielai dalyvavo ir 8-13 m. vaikai. Šio amžiaus grupėje pasirodė net 8 dalyviai. Pirmąją vietą tarp jauniausių dalyvių užėmė Edvinas Juška, antrąją - Paulius Naujokaitis, trečiąją - Marius Mickaitis.

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, sportiniais atributais ir praktiškomis dovanomis: dviračių reikmenimis, saugumo priemonėmis ir žingsniamačiais. Prizus teikė renginio partneriai - Šakių rajono sporto klubų sąjunga, Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Mindaugo Balčiūno įmonė.

Po dviračio drago varžybų dalyvių, rengėjų ir visų šakiečių laukė tikras dviračių pasaulio „desertas“ - akrobatinio dviračių sporto grupės iš Latvijos „Green Trials“ pasirodymas J. Lingio parke. BMX dviračių sportas gerokai populiaresnis Latvijoje, o „Green Trials“ grupė, keliaujanti su mobiliomis konstrukcijomis, rengia pasirodymus ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje. Penktadienio vakarą į J. Lingio parką sugužėjo nemenka žiūrovų minia, šakiečiams pasirodė labai smalsu, ką kaimynai latviai išdarinės su, atrodo, paprasta ir lengva transporto priemone – dviračiu. Žiūrovų čia laukė neįtikėtini triukai, kai dviratininkai it kokie cirko artistai skriejo tai prieš akis, tai čia pat kilo į orą.

BMX dviratis - tai kitokios nei įprasta konstrukcijos, itin tvirtas nedidelis dviratis, skirtas BMX race varžyboms arba ekstremaliam važinėjimui tam specialiai įrengtose trasose. Tai gana nauja, iš JAV kilusi sporto šaka. Lietuvoje šis sportas sparčiai populiarėja. Šis jaunimo itin mėgstamas, daug fizinės ištvermės ir atkaklumo reikalaujantis užsiėmimas labiausiai plinta tuose mietuose, kuriuose yra įrengtos BMX trasos (Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje).

Renginį inicijavo ir vedė Šakių sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“, Šakių kultūros centro, Šakių rajono Sporto klubų sąjungos, rajono savivaldybės Visuomenės ir sveikatos biuro atstovai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.