Kokie Lietuvos festivaliai sulaukia daugiausiai lankytojų dėmesio?

festivaliai
Lietuvoje vykstantys festivaliai sulaukia dėmesio ir iš užsienio šalių kultūrinio turizmo mėgėjų. Festivalių rengimas mūsų šalyje prasidėjo praėjusio šimtmečio pradžioje. Per tą laiką vieni festivaliai išnyko, kiti atsirado.
 
Koks festivalis Lietuvoje traukia ir jaunus, ir pagyvenusius?

Tvirčiausiai besilaikantis Lietuvoje festivalis – tai „Bliuzo naktys“. Jis yra tapęs tradiciniu reiškiniu ir sujungęs skirtingų amžiaus grupių klausytojus. Dauguma jų festivalyje dalyvauja jau nebe pirmą sykį, net yra tapę gerais draugais, kuriuos vienija mėgstamas muzikos žanras. Tad drąsiai galima teigti, jog šis festivalis gyvuos labai ilgai, nes turi ištikimų gerbėjų ratą.

Koks festivalis garsėja savo žanriniu margumu?

Festivalyje „Midsummer Vilnius“ kaip ir pridera, vidurvasaryje vyksta pačiame sostinės centre – LDK Valdovų rūmų kieme. Pagrindinis šio renginio išskirtinumas yra tas, kad jo lankytojai gali rinktis koncertus pagal savo skonį. Jame skirtingomis dienomis vyksta klasikinės, alternatyvios ar populiariosios muzikos koncertai. Čia yra rodomi įvairios žanrinės tematikos šokio ir teatriniai spektakliai, tad šis festivalis įtinka visokių kultūrinių poreikių turinčiai publikai.

Kokį festivalį lankytojams siūlo Druskininkai?

Druskininkai gali pasigirti net tris mėnesius trunkančiu tarptautiniu menų festivaliu „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“. Šis festivalis garsėja ypatinga atmosfera ir elegancija. Jo renginiai vyksta Druskininkų bažnyčioje, M. K. Čiurlionio meno mokykloje, Pramogų aikštėje, miesto muziejuje, K. Dineikos sveikatingumo parke ir kurorto pašonėje esančiame Švendubrės kaime.

Šis festivalis ne tik gražiai įprasmina M. K. Čiurlionio kūrybą, primindamas svarbiausius jo gyvenimo įvykius ir pasiekimus, bet ir įžiebia kūrybiškumo ugnelę jauniesiems mūsų dienų menininkams, kuri juos skatina siekti šaunių meninių pergalių.

Koks ilgą laiką buvęs labai populiarus festivalis 2023 metais atsisveikino su gerbėjais?

2023 metais rugpjūčio viduryje paskutinį kartą savo gerbėjus atsisveikinti sukvietė ilgus metus gyvavęs Karklės festivalis. Atsisveikinimo renginys simboliškai buvo pavadintas liūdnas mintis sukeliančiu pavadinimu „Eros pabaiga“.

Kaip paaiškėjo, Baltijos jūros pakrantėje šalia Karklės vykdavęs festivalis turėjo baigti savo egzistenciją dėl gana proziškos priežasties – šios gyvenvietės ribų plėtimosi. Karklėje lyg grybų po lietaus pridygo daug naujų namų, kuriuose gyvenantys žmonės smarkiai papildė šio kaimo bendruomenės gretas. Tad laisvos vietos festivaliui rengti pritrūko.

d-0375

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.