Virtuvė dažnai vadinama namų širdimi, o kiekvienos gerai veikiančios virtuvės pagrindas - aukštos kokybės peiliai. Peiliai - tai pagrindiniai įrankiai, kuriais žaliaviniai ingredientai paverčiami kulinarijos menu. Tačiau rinkoje yra daugybė pasirinkimo galimybių, todėl gali būti sudėtinga atskirti, kurių tipų peiliai yra būtini jūsų kulinarinėms pastangoms. Šio straipsnio tikslas - atskleisti skirtingus virtuvinių peilių tipus ir jų konkrečią paskirtį, kad galėtumėte rinktis remdamiesi informacija.
Virėjo peilis
Virtuviniai peiliai yra pagrindiniai universalūs virtuvės įrankiai. Jo geležtės ilgis paprastai svyruoja nuo 6 iki 14 colių ir idealiai tinka įvairioms užduotims - nuo pjaustymo ir pjaustymo kubeliais iki smulkinimo. Plati geležtė taip pat yra naudingas paviršius, kuriuo galima semti susmulkintus produktus ir perkelti į dubenį ar keptuvę. Jis ne tik universalus, bet ir subalansuotas svorio paskirstymas tarp ašmenų ir rankenos, todėl juo patogu naudotis ilgesnį laiką. Todėl, jei galite investuoti tik į vieną aukštos kokybės peilį, daugelis virėjų rekomenduoja virėjo peilį dėl jo universalumo ir patogumo naudoti.
Pjaustymo peilis
Pjaustymo peilis turi trumpą, paprastai 3-4 colių, geležtę ir naudojamas subtilesnėms užduotims atlikti. Jis geriausiai tinka mažiems vaisiams ir daržovėms lupti, apipjaustyti ir pjaustyti griežinėliais. Mažesnio dydžio peilis leidžia geriau kontroliuoti sudėtingus pjūvius, pavyzdžiui, krevečių lupimą ar sėklų pašalinimą iš vaisių. Pjaustymo peilis yra nepakeičiamas įrankis atliekant detalius virtuvės darbus ir jo nereikėtų pamiršti, kai komplektuojate savo virtuvės įrankius.
Duonos peilis
Dantyta briauna pasižymintis duonos peilis skirtas pjaustyti tiek trapią, tiek minkštą duoną, nesuspaudžiant minkštesnio duonos vidaus. Ašmenys paprastai yra 7-10 cm ilgio, todėl galima ilgai ir sklandžiai pjaustyti. Dėl dantytų ašmenų jis taip pat naudingas pjaustant kitus maisto produktus, turinčius kietą išorę ir minkštą vidų, pavyzdžiui, pomidorus ir citrusinius vaisius. Unikali jo konstrukcija reiškia, kad gerai įrengtoje virtuvėje jis atlieka specifinę, bet svarbią funkciją.
Naudingasis peilis
Kaip matyti iš pavadinimo, pagalbinis peilis yra universalus įrankis, tačiau jis yra mažesnis už virtuvės peilį, paprastai būna nuo 4 iki 7 colių ilgio. Jis dažnai naudojamas daržovėms pjaustyti, vaisiams pjaustyti ir kartais nedideliems mėsos gabalėliams pjaustyti. Naudingasis peilis yra tarpinis peilis tarp virėjo peilio ir virtuvinio peilio, nes juo galima atlikti užduotis, kurios yra per didelės virtuviniam peiliui, bet per mažos virėjo peiliui.
Iškaulinėjimo peilis
Šis peilis specialiai sukurtas mėsos, žuvies ar paukštienos kaulams šalinti. Ašmenys yra ploni, lankstūs ir paprastai 5-6 colių ilgio, todėl jais galima tiksliai dirbti aplink sąnarius ir kremzles. Iškaulinėjimo peilis ypač naudingas tokioms užduotims kaip žuvies filė ar vištienos šlaunelių iškaulinėjimas, todėl jis yra vertingas bet kurios virtuvės, kurioje dažnai ruošiama mėsa, priedas.
Galąstuvas
Dildė yra specializuotas peilis, pasižymintis plačiais ir sunkiais ašmenimis. Jis dažniausiai naudojamas kaulams ar kietoms daržovėms pjaustyti. Peilio ašmenų storis suteikia reikiamą jėgą skaldymo ar kapojimo užduotims atlikti. Šis peilis mažiau svarbus dėl tikslumo, o daugiau dėl jėgos, todėl jis būtinas atliekant konkrečias sunkias užduotis virtuvėje.
Išvada
Kiekvienam, kuris rimtai žiūri į maisto ruošimą, labai svarbu suprasti konkrečias įvairių tipų virtuvinių peilių funkcijas ir galimybes. Pasirinkę tinkamą peilį ne tik padidinsite savo darbo našumą, bet ir pagerinsite patiekalų kokybę. Šis straipsnis yra išsamus peilių tipų, kuriuos turėtų turėti kiekviena virtuvė, vadovas. Nesvarbu, ar esate namų šefas, siekiantis patobulinti savo kulinarinius įgūdžius, ar profesionalus virėjas, ieškantis specializuotų įrankių, investicija į tinkamus peilius - tai žingsnis kulinarijos meistriškumo link.
d-0479