Pagarba medikams – nuo padėkų iki pirmųjų nominacijų

Šiais metais pirmą kartą rajono medikams skirtos nominacijos ir premija. Apdovanojimus valdžios atstovai įteikė Redai Kentrienei (antra iš kairės), Marinai Augustaitienei (ketvirta iš kairės), Rimantui Bagdonui (centre) ir Tomui Butkui (antras iš dešinės). D. Pavalkio nuotr.

Balandžio 27 d. Šakių kultūros centre paminėta Medicinos darbuotojų diena subūrė rajono sveikatos priežiūros bendruomenę ne tik profesinei šventei, bet ir ypatingai progai – pirmą kartą įteikta Metų medicinos darbuotojo premija, skirtos trys nominacijos.

Nors laureatai buvo paskelbti dar iki renginio, šventinis vakaras tapo oficialia proga pasidžiaugti bendryste ir viešai padėkoti už rūpinimąsi žmogaus sveikata. Medikus sveikino Seimo narys Darius Jakavičius, Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, vicemerė Gintautė Didžbalienė, Šakių ligoninės direktorius Ignas Sadauskas bei Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Aida Baziliauskienė. Sveikindamas medikus Seimo narys pabrėžė, kad būtent jie lydi žmogų svarbiausiais gyvenimo virsmo momentais, suteikdami viltį ir tikėjimą pacientams bei jų artimiesiems. Ypatingu vakaro akcentu tapo ir jo atvežtos sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės padėkos, kuriomis pagerbti Gintarė Dapkienė, Asta Motiejūnienė, Egidija Tarnauskienė, Stasė Česlova Žilienė, Albertas Bočkus, Raselė Juškienė, Ramutė Strimaitienė ir Saulė Kiaunytė.

bagdonas premija1Metų medicinos darbuotojo premija (1000 eurų) įteikta Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojui Rimantui Bagdonui. D. Pavalkio nuotr.

Į bendruomenę kreipėsi ir rajono vadovas R. Januševičius, pasidžiaugdamas, kad iki profesinės šventės vis dėlto buvo suspėta patvirtinti naująją medikų premijavimo ir nominacijų tvarką. Pasak jo, tai svarbus pagarbos ženklas bendruomenei ir naujos tradicijos pradžia. Papildydama šias mintis, vicemerė G. Didžbalienė mediciną įvardijo ne tik mokslu, bet ir menu išklausyti, suprasti bei rasti sprendimą sudėtingose situacijose, kartu primindama, kad, rūpindamiesi kitais, medikai nepamirštų pasirūpinti ir savimi.

Padėkos mintis pratęsė Šakių ligoninės vadovo I. Sadausko išsakyta žinutė, dar kartą priminusi, kad medicinos stiprybė slypi komandiniame darbe, kad už kiekvieno įvertinimo slypi daugiau nei pavienė profesinės sėkmės istorija.

medikai pagerbimas2D. Pavalkio nuotr.

„Medicinoje herojų po vieną nėra. Yra komandinis darbas, kuris susideda ne tik iš gydytojų, bet ir slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, greitosios pagalbos darbuotojų, laboratorijos specialistų, administracijos ir ūkio dalies. Mes visi esame viena grandinė, sauganti patį svarbiausią žmogaus turtą – sveikatą ir gyvybę“, – kalbėjo I. Sadauskas, o jo išsakytą mintį papildė pirmą kartą įteikti savivaldybės įvertinimai, pabrėžę ne tik individualų profesionalumą, bet ir lyderystę, atsidavimą profesijai ei pacientų pasitikėjimą. Metų medicinos darbuotojo premija (1000 eurų) įteikta Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojui Rimantui Bagdonui. Nominacija „Metų komandos lyderis“ skirta Šakių ligoninės klinikinės laboratorijos vedėjai Marinai Augustaitienei, „Metų pacientų padėka“ – Šakių ligoninės gydytojai otorinolaringologei Redai Kentrienei, o „Atsidavimas profesijai“ – Šakių ligoninės ortopedijos-traumatologijos sektoriaus vyr. ordinatoriui, gydytojui ortopedui-traumatologui Tomui Butkui. Kiekvienos nominacijos vertė – po 300 eurų.

Atsiimdami apdovanojimus gydytojai buvo gana santūrūs, tik prasitarė, kad kasdieniame darbe jaučiasi drąsiau nei lipdami į sceną. Tačiau džiaugsmo nuslėpti nepavyko – smagu būti įvertintam ir pagerbtam, o kolegų ovacijos šias akimirkas dar labiau sustiprino – T. Butkų jo skyriaus kolegos sveikino atsistoję.

bockus jakaviciusSveikatos apsaugos ministrės padėkos iš Seimo nario Dariaus Jakavičiaus rankų įteiktos Šakių krašto medikams, tarp jų – ir Šakių ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjui, gydytojui urologui Albertui Bočkui (dešinėje). D. Pavalkio nuotr.

Šventinę nuotaiką medikų bendruomenei kūrė vietos vaikų ir suaugusiųjų saviveiklos kolektyvai, vakaro pabaigoje laureatų laukė sveikinimai, pokalbiai prie kavos puodelio ir bendros nuotraukos. Šventė tapo ne tik oficialiu įvertinimu, bet, akivaizdu, ir naujos tradicijos pradžia – deramai pagerbti tuos, kurie kasdien stovi žmonių sveikatos sargyboje.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar matote prasmę jungtis prie Šaulių sąjungos ar karo komendantūrų?

klausimelis 06 02Arūnas iš Ringaudų:

Tokios organizacijos šiandienos geopolitiniame kontekste yra labai prasmingos ir reikalingos. Nors apie komendantūras žinau mažai, trūksta informacijos, bet galvoju, kad jos ypač aktualios šiuolaikiniam jaunimui – mano nuomone, jie kiek išlepę ir mažai ką moka, tad tokia veikla išmokytų didesnės atsakomybės. Kiekvienas pilietis privalo turėti bent minimalias žinias ir aiškiai suprasti, kas yra mūsų priešas. Nors pats auginu vaikus ir laiko trūksta, jei kiltų reali grėsmė, tikrai nebėgčiau į užsienį, kaip kai kurie sako, o likčiau čia. 

klausimelis 06 02 2

Vakaris iš Gelgaudiškio:

Nors apie Šaulių sąjungą ar karo komendantūras kol kas tik šiek tiek girdėjau, žinau, kad tai yra pasiruošimas galimoms grėsmėms. Anksčiau apie narystę jose rimtai nesvarsčiau, tačiau dabar jau pradedu domėtis. Manau, kad jungtis prie tokių organizacijų yra prasminga ir naudinga. Jei iškiltų reali grėsmė, būtų kur kas ramiau būti apmokytam ir pasiruošusiam, todėl tikrai matau prasmę apsvarstyti galimybę prisijungti prie šaulių ar komendantūros.

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.