Agronomų sąjungos suvažiavime – ir rajono atstovai

agronomai braskys
35-ajame suvažiavime dalyvavo ir Šakių rajono atstovai, sveikinimų jubiliejaus proga sulaukė Henrikas Braškys (trečias iš dešinės). manoukis.lt nuotr.


Praėjusį penktadienį į 35-ąjį suvažiavimą rinkosi Lietuvos agronomų sąjungos (LAS) nariai, tarp kurių – ir mūsų krašto atstovai.
 
Šiuo metu LAS jungia 412 narių. Kasmet pažymimi geriausi agronomai, jiems suteikiami Garbės nario ir Lietuvai nusipelniusio agronomo vardai. Garbės nario vardas šįkart suteiktas ir mūsų krašto agronomei Jūratei Dūdaitienei, sveikinimų garbingo jubiliejaus proga ir padėkos už produktyvią agronominę veiklą sulaukė jau anksčiau Garbės nario vardą pelnęs Henrikas Braškys.

LAS pirmininkas dr. Edvardas Makelis agronomus kvietė pagalvoti, kaip jie galėtų prisidėti, kad veikla žemės ūkyje taptų geresnė.  Kaip pastebėjo VDU Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto dekanė dr. Aida Adamavičienė, nors agronomijos studijų programa patenka į penketuką universiteto programų, pritraukiančių didžiausią studentų skaičių, vis dėlto šalies agroversle šių ir kitų specialistų trūksta, tad svarstyta, kaip paskatinti moksleivius rinktis agronomo ar kitą žemdirbišką specialybę.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. dr. Viktoras Pranckietis skaitė pranešimą apie žemės ūkio politiką ir ateitį.

„Ateities prognozės rodo, kad beveik visuose ES 27-iuose pagrindiniuose politikos taikymo regionuose labai sumažės ūkių skaičius ir vyraus prisitaikymo strategijos, dėl kurių labai padidės likusių ūkių dydis ir (arba) intensyvumas. Tokios tendencijos turės ir neigiamų padarinių, pavyzdžiui, prarastume tradicinio ūkininkavimo žinias, žemės ūkio paveldą, socialinį žemės ūkio gamybos procesų ir vertės suvokimą“, – sakė V. Pranckietis.  

Prognozuojama, kad iki 2040 m. ES ūkių gali sumažėti net 6,4 mln. (267 tūkst. per metus, 700 per dieną). 2040 m. ES liks maždaug 3,9 mln. ūkių, kas atitiktų tik 62 proc., palyginti su 2016 metais. Tai – egzistencinis iššūkis daugiafunkciam Europos ūkininkavimo modeliui.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.