baneris leidinys

joris kn
Nuotr. Jurginių proga susirinkusius autentišku šokiu pasveikino Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos šokėjos.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Tradicinė LRT laidos „Gimtoji žemė“ Jorio apdovanojimų šventė atkeliavo į mūsų rajoną. Kasmet ši šventė rengiama per Jurgines. Tad balandžio 23 d. gausus būrys žmonių iš visos Lietuvos suvažiavo į Kudirkos Naumiestį, mat praėjusiais metais Jorio apdovanojimas „Už tai, kad visiems būtų geriau“ buvo įteiktas Kudirkos Naumiesčio seniūnaičiui Vaidui Bagdanavičiui. Laidos „Gimtoji žemė“ kūrėjai filmavo įžymias Šakių krašto vietas, o vakare Zyplių dvare vyko Jorio apdovanojimų teikimo iškilmės.

Šventės vedėja, etnologė Gražina Kadžytė pasveikino visus, susirinkusius per pačią žalumą, per patį Jurginių gražumą iš visos Lietuvos kampelių prie dr. Vinco Kudirkos paminklo. Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“, žodį tarė Nepriklausomybės akto signatarė Birutė Valionytė, kuri pasakojo, kad Jorės šventę mūsų protėviai švęsdavo kiekvieną pavasarį, kuomet pražysdavo klevas.

„Tai buvo ženklas, kad metas išeiti dirbti žemę, kuri mūsų protėvius maitino. Svarbu šiandieną tai, kad Jorės šventė prasideda čia, prie Kudirkos, kur buvo sukurtas mūsų valstybės himnas. Svarbu paminėti, kad Sūduvos kraštas Lietuvai davė visą eilę Nepriklausomybės Akto signatarų. Šiandien svarbu į Jorės šventę pažiūrėti ne tik kaip į pavasario darbų šventę, bet taip pat prisiminti mūsų šaknis, istoriją, pagerbti žmones ir pasakyti jiems ačiū už tai, kad mes šiandien gyvename nepriklausomoje Lietuvoje“, – kalbėjo B. Valionytė.

Kasmet laidos „Gimtoji žemė“ kūrėjai stengiasi atrasti ir pagerbti tuos žmones, kurie savo darbais garsina kraštą, kuriame gyvena. Pernai iš Raseiniuose vykusios šventės naumiestietis Vaidas Bagdanavičius grįžo namo su pagrindiniu Jorio apdovanojimu. Išvydęs balandžio 23 d. į Kudirkos Naumiestį suvažiavusius bendruomenių atstovus, jaunimą, laidos „Gimtoji žemė“ kūrybinę grupę, jis neslėpė susijaudinimo, bet džiaugėsi, kad toks gausus būrys žmonių apsilankė Kudirkos Naumiestyje.

„Mes pasistengsime, kad jūs išsivežtumėte iš Zanavykijos pačius gražiausius prisiminimus“, – nedaugžodžiavo Vaidas. Susirinkusiems meninę programą dovanojo Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos moksleiviai.

Vėliau šventės dalyviai apžiūrėjo Vinco Kudirkos muziejaus ekspozicijas, grožėjosi Prano Sederevičiaus skulptūromis, apsilankė pas pasieniečius, užsuko į Sintautus, Šakius bei Lukšius. Apžiūrėjo Zyplių dvaro prieigas.

Šventę vainikavo laidos „Gimtoji žemė“ Jorio apdovanojimų teikimo iškilmės Zyplių dvare. Laidos „Gimtoji žemė“ vedėjai Liucija Buckuvienė ir Kęstutis Ligeika priminė, kad buvo pasiūlyta 13 nominantų iš visos Lietuvos.

Jorio apdovanojimas „Už tai, kad visiems būtų geriau“ buvo įteiktas Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios kunigui Ernestui Želviui.

Laidos „Gimtoji žemė“ Jorio apdovanojimų nominantų kelionę po Šakių kraštą galėsime žiūrėti balandžio 29 d. 8 val. per LRT.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos