Skambėjo netradiciniai instrumentai

vasara muzika
Jau septintus metus šalies muzikos mokytojai renkasi į trijų dienų kvalifikacinę stovyklą „Vasara su muzika“, kuri organizuojama vis kitoje Lietuvos vietoje. 39 muzikos mokytojos iš visos Lietuvos šiais metais sugužėjo į sodybą „Kuosynė“ Kuprių kaime (Lukšių sen.).

Šiemet prie stovyklos organizatorių prisijungė ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos bei Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ meninio ugdymo mokytoja Lina Bakaitienė, kuri pakvietė pasisvečiuoti ir krašto grožį pamatyti Zanavykijoje.
 
„Šiemet dalyviai ieškojo sinergijos tarp Lietuvos regionų kultūros, modernaus meno, netradicinių instrumentų ir skaitmeninių technologijų taikymo“, – pasakojo L. Bakaitienė.

Anot jos, mokymų metu muzikos pedagogai įgijo bei pagilino etnomuzikos žinias lektorės Rasos Stoškuvienės (grupės „Kitava“ vokalistės, dainų autorės, edukologijos mokslų daktarės) mokymuose, taip pat tobulino ritminio muzikavimo, kūno perkusijos galimybes, mokėsi liaudies dainoms pritarti netradiciniais instrumentais – mėnulio būgnu, šručiu, akordeonu, atliko eurovizinę Monikos Linkytės dainą „Čiūto tūto“ („Stay“), kurią aranžavo stovyklos organizatorė Indra Mažuikaitė-Kubiliūnienė. Stovyklos dalyviai taip pat galėjo papildyti, išbandyti ar gilinti skaitmeninių technologijų žinias, kurios, tikimasi, padės efektyviau ir greičiau konkretinti mokomąją medžiagą, patikrinti įgytas žinias, išmaniau pravesti pamoką ar užsiėmimą.
Vienos dienos popietė buvo skirta pažinti Šakių kraštą.

„Džiugu, kad prie dalyvaujančių šiais metais prisijungė Šakių „Varpo“ mokyklos muzikos mokytoja Ingira Jakienė ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos muzikos mokytoja Edita Legotienė“, – kalbėjo L. Bakaitienė pridurdama, kad ši stovykla – tai nepamainoma patirtis ir praktika, padedanti teigiamai nusiteikti naujiems mokslo metams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.