baneris leidinys

kapai
Nuotr. Per Kalėdas aplankiusi artimųjų kapus, plokštietė Laima Rimienė išvydo kapą, nuklotą medžio pjuvenomis. Moteris įsitikinusi, kad tai kapo išniekinimas, ir ieškos teisybės.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Prieš Kalėdas Plokščių kapinėse buvo šalinami medžiai. Gruodžio 25 d. plokštietė Laima Rimienė, atėjusi ant artimųjų kapo uždegti žvakutes, ne juokais susijaudino, nes ant kapo užpilta skaldelė buvo prikritusi medžio pjuvenų. Moteris pagalbos kreipėsi į seniūnę, rajono merą bei policiją.

Vaizdas šokiravo

Sausio 2 d. mums nuvykus į Plokščius, L. Rimienė kone su ašaromis akyse pasitiko ir nuvedė prie savo artimųjų kapo. Greta jo stūksojo jau nupjauto galingo medžio kelmas. Moteris rodė kapą, kuris anksčiau buvo užpiltas skaldele, o dabar apkreiktas medžio pjuvenomis, kurių nei išgrėbsi, nei išrinksi. L. Rimienė rodė ir gretimus kapus, kurie taip pat buvo šiek tiek apiberti pjuvenomis.

„Kai per Kalėdas atėjom prie kapo, persigandom, kai pamatėm, jog šiukšlynas ant kapo“, – sakė L. Rimienė.

Ji pasakojo, kad tą dieną susitikusi miestelio seniūnę Laimą Miliūnienę klausė, kas pjovė kapinėse medžius, kad kapai taip apteršti pjuvenomis.

„Seniūnė man tiksliai neatsakė, kokia įmonė. Nesuprantu, kaip tie darbininkai čia dirbo, šalia riogso didžiulis paliktas medžio kelmas, gretimais suniokotas dar tebeaugantis medelis. Čia reikėjo prieš pjaunant medžius užtiesti kapus polietileno plėvele“, – svarstė L. Rimienė.

Ji vėliau seniūnijoje pasiėmė darbų perdavimo-priėmimo aktą ir paskambino darbus atlikusiai UAB „Pjovėjai“.

„Pirmiausiai įmonės direktoriaus paklausiau, ar šis buvo atvažiavęs į Plokščius, kai buvo pjaunami kapinėse medžiai. Šis atsakė, kad nebuvo atvažiavęs. Tuomet dar paklausiau, ar jis matė, kaip po įmonės darbininkų atlikto darbo atrodo kapai ir kodėl vyrai pjovė medžius niekuo neužsitiesę kapų. Man buvo atsakyta, kad įmonės vyrai dirba profesionaliai ir kapai buvo užtiesti. Tuomet jis dar pasakė, kad tai Plokščių seniūnijos darbininkai dirbti nemoka ir visas šiukšles suvertė ant kapų“, – kalbėjo L. Rimienė ir pridūrė, kad UAB „Pjovėjai“ atstovas pasiūlė kreiptis dėl šios problemos į advokatą. Gruodžio 26 d. L. Rimienė iškvietė policijos pareigūnus ir parašė pareiškimą. Pasak rajono policijos pareigūnų, iš pilietės L. Rimienės buvo priimtas pareiškimas ir pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas.

L. Rimienė raštu taip pat kreipėsi dėl suniokoto kapo ir į rajono merą Edgarą Pilypaitį, rašte išdėstė, kad įmonė dirba be jokios atsakomybės.

Paklausta apie patirtus nuostolius, L. Rimienė atsakė, kad patirtus nuostolius dar skaičiuoja. Ji prisipažino jau nebežinanti, kas kalti dėl suniokoto kapo – ar medžius pjovusi įmonė, ar seniūnijos darbininkai.

Seniūnija sutvarkė

Plokščių seniūnijos seniūnė Laima Miliūnienė pasakojo, kad prieš pat Kalėdas, gruodžio 22 d., seniūnijos darbininkai iš kapinių išnešė nupjautų medžių šakas bei išvežė susmulkintą medieną. Seniūnė patikino, kad nuo medžių pjovimo pribarstytų pjuvenų kapinių teritorijoje sutvarkyti iki švenčių nespėjo, tačiau po Kalėdų seniūnija darbus kapinėse užbaigė.

„Kai aukštalipiai pjauna medį, tai pjuvenos krenta plačiai, dar buvo vėjuota diena, tai neįmanoma visų kapų uždengti. Mes sušlavėm pjuvenas nuo takų ir kitas kapavietes sutvarkėm jau tik po Kalėdų. Tačiau Laima Rimienė prie savo kapo mūsų darbininkų tvarkyti neprileidžia. Tų pjuvenų ant jos kapo likę tik minimaliai, jų pavasarį net nesimatys“, – svarstė seniūnė.

Pritrūko susikalbėjimo

Paprašytas pakomentuoti minėtą situaciją dėl Plokščių kapinių, UAB „Pjovėjai“ direktorius Ignas Kanapeckas patikino, kad vyrai pjaudami kapinėse medžius, arčiausiai esančius kapus užtiesia tentu.

„Mūsų darbas pagal sutartį yra saugiai nupjauti medžius. Medieną paliekam seniūnijai. Aš negaliu teigti, kad ant kiekvieno kapo buvo užtiestas tentas, nes nebuvau tuo metu Plokščiuose. Visų kapinių neuždengsi, tai nelogiška. O kai medį pjauna ir aplink jį yra paprastas kapas, kurį galima užtiesti, tai darbininkai ir užsitiesia“, – aiškino I. Kanapeckas.

Jis taip pat patikino: netgi pjaunant medį vienoje kapinių pusėje, tikėtina, kad ir į kitą kapinių pusę vėjas pjuvenų nuneš. Jo žodžiais, kai medis jau ant žemės smulkinamas, neišvengiama, kad pjuvenų prikrenta visur. Anot I. Kanapecko, svarbu, kad nebuvo sugadintas pats kapas.

„Skambina man ta moteris ir sako: „Atlygink man moralinę žalą 3 tūkst. eurų, plius 500 eurų materialinę žalą.“ Manau, kad paskaičiavo tokią sumą ji iš oro, tuomet pasakiau – duokit į teismą. Manau, reikėjo kalbėtis žmoniškai, nenorim ir mes čia jokių problemų“, – patikino I. Kanapeckas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos