baneris leidinys

kolumbariumas sakiuose 1
Kol kas Šakių kapinėse naujai pastatytas kolumbariumas atrodo neestetiškai, nuo lietaus apibėgęs rūdimis, tačiau palaipsniui, anot projektuotojų, metalas pasikeis ir įgaus kitokią spalvą. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusią savaitę Šakių kapinėse pastatytas kolumbariumas, deja, gyventojų nenudžiugino. Ne vienam užkliuvo naujojo statinio išvaizda. Esant drėgnam orui ir palijus, metalas, iš kurio pagamintas kolumbariumas, tiesiog pasidengė rūdimis. Savivaldybės architektas tikina, kad statinys ateityje atrodys tinkamai.

Dar iki Vėlinių Šakių kapinėse esančiame laisvame plote prie pat vartų buvo rengiama vieta kolumbariumui.  

Apie kolumbariumo būtinybę savivaldybės administracija pradėjo kalbėti dar pernai, o šiemet jo įrengimui nusimatė ir lėšas. Pats kolumbariumas buvo pastatytas vos prieš savaitę. Tai trys su granito akmens durelėmis iš rūdinto plieno pagaminti statiniai, vadinamos spintos urnoms su mirusiųjų palaikų pelenais saugoti, jose iš viso yra 12 nišų.

Tačiau šiandien jau stovintis kolumbariumas Šakių kapinėse savo išvaizda atrodo ne itin patraukliai: metalas pasidengė rūdimis, rusva spalva pasidengė ir nišų durelės. Ne vienas kapinių lankytojas garsiai svarstė, jog į tokį statinį savo artimųjų urnos dėti tikrai nenorėtų, juolab kad vienas iš statinių dar ir nestabilus.

Šakių kapinėse įrengtas kolumbariumas kol kas vienintelis rajone. Jo įrengimas kainavo septynis tūkstančius eurų. Pasiteiravus rajono savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus architekto Manto Paketurio, projektavusio kolumbariumo vietą, šis tikino, kad statinys ateityje atrodys tinkamai.

„Leidžiam gamtai atlikti savo darbą. Rūdintas plienas, iš kurio pagamintos kolumbariumo konstrukcijos, turėtų apie milimetrą ar du parūdyti ir sustoti. Čia tokie savaiminiai procesai vyksta. Per penkis, šešis metus metalas pasidarys tamsios, pilkos spalvos. Žiūrėsim, ar ir paliksim tą savaiminį procesą, ar visgi metalas bus apipurkštas specialiu skysčiu, kuris sulaikys dabar vykstantį procesą“, – aiškino M. Paketuris.

Jis taip pat pridūrė, kad bus sutvarkyta ir viena šiuo metu nestabili kolumbariumo spinta.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos