akcija2024 568px

agava
Loretos Liudžiuvienės sodyboje jau antrą kartą pražydo egzotiškoji agava, sukrovusi net 27 žiedynus. Agavos mūsų šalyje žiedus sukrauna retai, todėl moters džiaugsmas suprantamas – pamatyti tokį reiškinį gali ne kiekvienas. D. Pavalkio nuotr.

Bizierių kaime (Šakių sen.) gyvenančiai Loretai Liudžiuvienei ši vasara ir vėl padovanojo stebuklą – pražydo jos puoselėjama agava. Tai jau antroji moters gėlyne pražydusi egzotinė gėlė, pirmoji pradžiugino didžiuliais žiedais 2019 metais.
 
Egzotinio augalo savininkė L. Liudžiuvienė stebisi, kad praėjus ketveriems metams, kai jos puoselėjamame gėlių darželyje pražydo pirma agava, šiemet kita gėlė prasiskleidė tuo pačiu metu, liepos 27 d., ir sukrovė taip pat  27 įspūdingus žiedynus, išsidėsčiusius ant šešių su puse metrų žiedkočio. Pokalbio metu moteris priminė, kad egzotiškas augalas įspūdingai žydi kartą gyvenime ir po žydėjimo nunyksta.

„O daugelis mano, kad pražydo ta pati agava“, – sako gėlių augintoja.

Moteris pasakojo, kad gėlė žiedkotį pradėjo leisti balandžio pabaigoje, dar žiemodama garaže po namu.

„Kai garaže bumburas netilpo, nešėm augalą į lauką maždaug gegužės pradžioje, prieš pat pavasario šalnas. Išgirdę apie šalnas, nuvažiavom į Šakių turgų, nusipirkom agroplėvelės, apvyniojom. Paskui išnešėm visus apklotus ir dar apdangstėm. Na, ir išsilaikė gėlelė mano“, – emocijų neslepia Loreta.

Pašnekovė pasakojo, kad ši agava pražydo po maždaug 35-erių augimo metų, anksčiau žydėjusi agava buvo 50-ies.

„Man žydinti agava – nuostabus ir ilgam įsimenantis reginys. Žiedai dar džiugins kurį laiką, tiesa, po truputį pradeda birti jau apatiniai žiedynai. Be abejo, sulaukiu ir lankytojų“, – sako Loreta pridurdama, kad agavoms ypač tiko šios vasaros karščiai.

Pasiteiravus apie šių augalų atsiradimo istoriją Loretos namuose, moteris sako, kad gėlė atkeliavo iš kaimynės Elės, o dabar gėlyne puikuojasi ir daugiau agavų.

„Bet visos jau daug mažesnės. Nemanau, kad aš sulauksiu šių gėlių žiedų...“ – šypsosi L. Liudžiuvienė.

Pasaulyje žinoma daugiau kaip 200 agavų rūšių. Jos auga pietinėje JAV dalyje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Meksikoje. Šioje šalyje plyti ištisos tekilinių agavų plantacijos. Nors agavos mūsų šalyje žiedus sukrauna retai, bet kartais tokių atvejų pasitaiko – šių metų kovą Kauno botanikos sode pražydo rekordinio žiedo dydžio šimtametė agava.

„Džiaugiuosi, kad iš keturių Lietuvoje žydėjusių agavų sulaukiau didžiulio žiedyno jau dviejų agavų“, – sako L. Liudžiuvienė.

Loreta gali pasidalinti ir egzotinių gėlių auginimo patirtimi. Ji sako, kad agavas auginti nėra sunku. Pasak pašnekovės, jos mėgsta saulėtas vietas. Pavasarį, po šalnų, vazoną verta išnešti į lauką, o rudenį, prieš šalnas, įnešti į vidų, be to, žiemą agavas reikia laistyti labai retai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos