akcija2024 568px

medziai tarpuciai
Medžių pjovimas gyventojams kelia stiprias emocijas, dažnai virstančias pasipriešinimu. Kad to išvengtų, Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edgaras Belevičius pirmadienį pakvietė Tarpučių kaimo gyventojus ir iš anksto informavo, jog artimiausiu metu bus pradėtos šalinti gyvenvietės pradžioje, Bublelių gatvėje, augančios tuopos, mat jos kelia realią grėsmę vairuotojų saugumui.

Pasak Kudirkos Naumiesčio seniūno E. Belevičiaus, nesinori, kad prie kelio Tarpučiai–Kubilėliai augantys topoliai prišauktų nelaimę, kaip kadaise nutiko Vilkaviškio rajone, kai ant važiuojančio automobilio užvirtus medžiui žuvo žmonės.
 
„Po kiekvieno stipresnio vėjo kelias pilnas prilaužytų šakų. Ačiū Dievui, neseniai Kybartuose praūžęs uraganas iki čia neatėjo“, – kalbėjo seniūnas ir pridūrė, kad šiuo keliu dažnai važiuoja įmonės „Šaka“ technika, ūkininkai su grūdais.

Šio krašto ūkininkas Laimutis Inkratas teiravosi, ar medžių šalinimo darbų metu nebus uždarytas kelias.

„Mums aktualu, kaip šiuo keliu važiuosime, kol vyks medžių šalinimo darbai. Dabar javapjūtė, pats darbymetis, – nerimavo ūkininkas. – Šitie medžiai tikrai nereikalingi. Po vėjo šakų pilnas kelias būna.“

„Jau seniai tuos medžius reikėjo nupjauti. Kiek gali šakos kristi ant galvų. Vieną kartą ir medis užgrius“, – pridūrė viena kaimo gyventoja.

Tiesa, kitas greta kelio stūksančio keturbučio gyventojas svarstė, jog visgi prie kelio auganti topolių alėja šiek tiek sulaikydavo žvyrkelio dulkes. Kaip žinia, todėl tuopomis kadaise ir buvo apsodinti miestai ir miesteliai, nes tai nereiklūs medžiai, garsėjantys kaip puikūs biologiniai filtrai, ryte ryjantys įvairius miesto teršalus.  

Dar vienas senjoras teiravosi, ar nebūtų galimybės iš nupjautų medžių pasigaminti malkų, ir prisiminė, kad topoliai čia pasodinti maždaug prieš 60 metų.

Tačiau šiandien topoliai nėra saugotini. Žvyrkelis Tarpučiai–Kubilėliai yra savivaldybės žinioje, tad, pasak seniūno, ir derinimo dėl medžių šalinimo reikia mažiau. Seniūno įsitikinimu, dabar pjauti medžius yra tinkamiausias laikas, nes dauguma ūkininkų grūdus iš laukų jau parsivežę, o bulviakasis dar neprasidėjęs.

Atvyko į susitikimą ir medžius šalinti apsiėmusios įmonės UAB „Archigrupė“ vadovas Antanas Stepulaitis. Kartu su seniūnu apžiūrėjo atkarpą, kuri bus kertama, domėjosi, ar netrukdys elektros laidai, kur reikės sandėliuoti medieną.

„Darbai gali užtrukti savaitę, dvi. Medžius leisim greičiausiai ant kelio ir iš karto technika juos nuo kelio patrauks. Gal kokiom 5 ar 10 minučių ir teks stabdyti eismą“, – tikino A. Stepulaitis.

Gyventojams seniūnas ir A. Stepulaitis paaiškino, kad nupjautų topolių mediena praktiškai niekam netinkama ir bus susmulkinta bei panaudota biokurui.

Iš viso seniūnas suskaičiavo 94 pavojų keliančius topolius, kurie artimiausiu metu bus pradėti šalinti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos