baneris leidinys

jurgutiene2Penktadienį vykusiame Šakių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdyje savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė pristatė pernai atlikto jaunimo politikos tyrimo rezultatus. Šakių savivaldybė įvertinta išties labai gerai.

Nuotr. Jaunimo reikalų koordinatorė D. Jurgutienė pranešė, jog Šakiai tarp kaimiškųjų šalies savivaldybių jaunimo politikos įgyvendinimo srityje užėmė antrąją vietą.

Pernai rugpjūčio - gruodžio mėnesiais buvo atliekamas Šakių rajono jaunimo politikos įgyvendinimo kokybės vertinimas. Vertinimas atliktas visose 53 šalies savivaldybėse, kurios buvo suskirstytos į tris kategorijas: miesto, pusiau miesto ir kaimo savivaldybes. Pastarajai buvo priskirta ir Šakių rajono savivaldybė. Šioje kategorijoje buvo vertinamos 32 savivaldybės. Remiantis surinktais duomenimis, paaiškėjo, kad geriausia jaunimo politikos įgyvendinimo kokybės situacija tarp kaimo savivaldybių yra Pakruojo rajone. Antroji vieta atiteko Šakių rajono savivaldybei, trečioje vietoje liko Pasvalio ir Kaišiadorių rajonų savivaldybės. Šiuo aspektu blogiausiai įvertintas jaunimo politikos įgyvendinimas Prienų, Vilniaus ir Vilkaviškio rajonų savivaldybėse. „Tai yra su jaunimu dirbančių nevyriausybinių organizacijų, kurių rajone turime 87, ir jaunimo organizacijų, kurių rajone yra 17, nuopelnas. Prie sėkmės prisidėjo ir biudžetinės įstaigos, savivaldybės administracija, skirianti lėšas, ir finansuojanti projektus“, - teigė jaunimo reikalų koordinatorė D. Jurgutienė. Žinoma, tyrimas atskleidė ir silpnąsias puses. Atkreipiamas dėmesys, jog nuo kitų metų reikia dėti pastangas, kad jaunimo programoje atsirastų žymiai daugiau pinigų. „Vertintojai siūlo, kad būtų sugrąžintas 2009 metų finansavimo lygmuo. Tuomet buvo skirta 20 tūkst. jaunimo iniciatyvoms skatinti ir tokia pat suma jaunimo nevyriausybinėms organizacijoms“, - teigė D. Jurgutienė. Vertintojų teigimu, savivaldybėje trūksta darbuotojų, dirbančių su jaunimu, be to, nėra atviro jaunimo centro, kuriame jaunuoliai galėtų saugiai ir kultūringai leisti laisvalaikį. Savivaldybės taryba turės priimti sprendimus, turėsiančius pagerinti padėtį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos