Brandos darbo rajono moksleiviai nesirenka

Praėjusiais mokslo metais kaip pasirenkamoji abiturientų gebėjimų vertinimo forma įvestas brandos darbas kol kas nėra populiarus. Šiemet jį galėjo pradėti rengti ir trečiųjų gimnazijos klasių moksleiviai. Tačiau šios naujovės mūsų rajone niekas rinktis neskubėjo. Visoje Lietuvoje jį planuoja atlikti taip pat labai nedidelis trečiokų skaičius – tik 217.

Momentines jaunuolio žinias įvertinantis egzaminas, tiek tėvų, tiek mokytojų, tiek pačių abiturientų manymu, toli gražu ne pati objektyviausia vertinimo forma. Tad, atlikdamas brandos darbą, mokinys pats gali rinktis dalyką, sritį, kurioje jaučiasi stiprus, į kurią nori gilintis ir tyrinėti. Tai esą suteikia galimybę atskleisti tokias mokinio kompetencijas, kurių neįvertina brandos egzaminas. Jau po kelerių metų mokyklą jaunuoliui baigti bus galima išlaikius lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą ir parašius brandos darbą. Kaip pastarąjį priims kitos ugdymo įstaigos – universitetai, profesinės mokyklos ar kolegijos – kol kas diskusijų objektas.
 
Pasak Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorės Jūratės Mozūraitienės, brandos darbas yra bakalauro lygio projektas, reikalaujantis papildomo darbo, tačiau, ar iš to yra kokia nauda, abejotina.

„Mokiniai į brandos darbą žiūri atsargiai. Jei nėra naudos – tai kam rinktis, juk esam suvalkiečiai“, – konstatavo faktą direktorė.

Kaip informavo Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė, pernai fizikos brandos darbą rinkosi vienas moksleivis, o šiemet nebuvo nė vieno, norinčio užsiimti papildomu darbu. Gimnazijos fizikos ir informatikos mokytojas Antanas Burkšaitis, gerai susipažinęs su brandos darbo programa, tvirtino, kad tai nėra sudėtingas projektas, reikalavimai jam nėra labai aukšti, tačiau „padirbėti reikia, nes už dyką niekas pažymio nerašys“.

„Visa bėda, kad stojant jo svarba išnyksta ir šio brandos darbo niekas nepripažįsta“, – apgailestavo mokytojas.

Moksleivis, trečioje klasėje pasirinkęs brandos darbą, jį paruošti turėtų daugiau laiko. Tiesa, dabartiniai trečiokai dar galės pasirinkti brandos darbą rudenį, pradėję mokytis ketvirtoje klasėje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.