Nesuteikime džiaugsmo vagims - saugokime savo turtą

Per pirmąsias tris 2015-ųjų metų savaites Marijampolės apskrities VPK buvo įregistruota 39 nusikalstamos veikos dėl vagystės iš buto arba gyvenamojo namo, o per praėjusius 2014 metus buvo pradėti net 345 ikiteisminiai tyrimai.
 
Policijos pareigūnai pastebi, jog dalis, ypač smulkių vagysčių, lieka neišaiškintų arba pavogtas turtas jau būna perparduotas bei iššvaistytas, todėl jį susigrąžinti sudėtinga. Pareigūnai ragina gyventojus ir įstaigas, pasirūpinti savo turto saugumu, nepagailėti tam skirti tam tikrų investicijų. Turto saugumui padidinti tinka įvairios priemonės: patikimesnių užraktų, signalizacijos, vaizdo kamerų, seifų, kuriuose laikomi vertingesni daiktai, įrengimas, saugios kaimynystės gyvenamojoje teritorijoje įkūrimas ir kitos saugumo priemonės. Taip pat patartina apsidrausti būstą, jame esantį turtą bei kitas materialines vertybes. Palaikydami glaudžius ryšius su policija, artimai bendraudami su kaimynais, patys būdami budrūs, gyventojai gali išvengti nuostolių dėl ilgapirščių. Paprastai kilus pavojui, geri kaimynai nemažai pastebi ir žino, ką daryti. Tereikia pasikalbėti su savo ir gretimų namų gyventojais apie saugumą, būtų pravartu pasikeisti namų ir darbo telefono, gal net automobilių numeriais, tiksliais adresais. Derėtų žinoti, kad gera kaimynystė priklauso ir nuo mūsų pačių. Todėl pasirūpinkime šalia gyvenančių žmonių, ypač senyvo amžiaus, saugumu. Patartina tokius kaimynus įspėti, kad niekuomet nepamirštų užsirakinti durų ir neįsileistų nepažįstamų žmonių, nes sukčiai, apgavikai ir plėšikai aukomis dažnai renkasi senyvus, vienišus žmones. Paprašykite kaimynų, kad, pamatę nepažįstamąjį, norintį patekti į Jūsų namus, paskambintų Jums. Pravartu su kaimynais susitarti, kad, pavyzdžiui, Jums išvykus atostogų, kaimynas prižiūrėtų butą, užrakintų namo duris ar kiemo vartus, išimtų iš laiškų dėžučių spaudą ir korespondenciją. Vis populiaresnės tampa saugios kaimynystės grupės.  „Šiame name veikia saugios kaimynystės grupė“, - tokios iškabos nusikaltėliams signalizuoja skubėti iš šios vietos.  Šioms grupėms gali priklausyti vyrai ir moterys, pensininkai ir net vaikai – pastarieji kartais pastebi daugiau už suaugusiuosius. Grupės nariai nuolat palaiko ryšius su policija, grupės vadovu, kaimynystėje įsikūrusiomis grupėmis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sunku būti mama?

klausimelis 05 03Kristina iš Girėnų:

Sunku, nes tai didžiulė atsakomybė ir didžiulis iššūkis. Pati užauginau tris vaikus. Didžiuojuosi jais, nes jie visi pasiekė savo tikslus, visi baigė aukštuosius. Dabar džiaugiuosi penkiais anūkais. Manau, kad šiuolaikinės mamos daugiau leidžia savo vaikams nei priklausytų. Gal todėl, kad dabar daugiau galimybių, technologijų amžius, vaikai nė žingsnio be telefono. Reikėtų griežčiau į tai pažiūrėti, nustatyti ribas. 

klausimelis 05 03 2

Erika iš Šakių:

Fiziškai sunku, nes turiu du mažus vaikus, o šiaip tai labai faina. Nežinau, kaip dar prasmingiau galima užpildyti motinystę. Žiūrint, kas darosi pasaulyje, neramu dėl vaikų ateities, norisi juos augint burbule ir apsaugoti. Mūsų mamos sako, kad joms buvo sunkiau mus auginti, nes nebuvo tiek sukurta technologijų, kurios šiandien labai palengvina vaikų priežiūrą, tačiau buvo daugiau artimesnio bendravimo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.