baneris leidinys

Vyriausybei patikslinus dar 2003 metais patvirtintą žemės įsigijimo tvarką, dabar valstybei sudarytos palankios sąlygos įsigyti privačius žemės sklypus, kuriuose turėtų būti veisiami nauji miškai ir didinamas šalies miškingumas.
 
Ligšiolinė tvarka valstybei įsigyti privačios žemės naujiems miškams buvo neparanki, nes žemės pirkimo kaina negalėjo viršyti vidutinės rinkos vertės, apskaičiuotos masinio žemės vertinimo būdu. Kadangi šiuo būdu apskaičiuota žemės kaina net 3–4 kartus yra mažesnė už vidutinę rinkos kainą, miškų urėdijos neturėjo realių galimybių nupirkti privačios žemės naujiems miškams įveisti.

Nacionalinė miškų ūkio sektoriaus plėtros 2012–2020 m. programa numato, kad iki 2020 metų Lietuvos miškingumą reikia padidinti iki 34,2 proc., įveisiant ne mažiau kaip 30 tūkst. ha naujų miškų. Tad miškų urėdijos kasmet turėtų įveisti ne mažiau kaip 1000–1100 ha naujų miškų. Tačiau tokių plotų jos neturi, o privačios žemės negali įsigyti dėl minėtųjų apribojimų, nors žemės įsigijimui naujiems miškams veisti valstybės biudžete sukaupta nemažai lėšų.

Aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, 2012–2013 metais kitomis naudmenomis buvo paversta apie 500 ha valstybinės miško žemės ir į valstybės biudžetą sumokėta apie 10 mln. litų, tačiau dėl mažos nustatytos žemės kainos nenupirkta nė vieno hektaro žemės, kurioje būtų galima įveisti mišką. Miškų urėdijos praėjusiais ir šiais metais organizavo privačios žemės pirkimus miškams veisti, tačiau iš žemės savininkų negavo nė vieno pasiūlymo pusvelčiui parduoti valstybei savo žemę.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos