baneris leidinys

Žemdirbiai pagaliau sulaukė pirmųjų konkrečių  žinių apie naujojo paramos etapo paramos teikimo tvarką ir taisykles. Liepos 28 dieną Žemės ūkio ministerija patvirtino ūkio subjektų, siekiančių pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemones, ekonominio gyvybingumo nustatymo taisykles.
 
Kol kas žemdirbiai pasigenda konkrečių 2014-2020 metų paramos priemonių įgyvendinimo tvarkos ir taisyklių. Patvirtintos ir paskelbtos ekonominio gyvybingumo taisyklės numato tam tikrus reikalavimus, kuriuos turi atitikti visi ūkio subjektai, pretenduojantys į vienokias ar kitokias ES priemones ir norintys pasinaudoti parama.

Lyginant su ankstesniu 2007 -2013 metų paramos laikotarpiu, paramos gavėjams numatyti griežtesni reikalavimai. Kaip pastebėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šakių rajono biuro vadovė, ekonomistė Aušrelė Pukinskienė, siekiant mažinti ūkių rizikingumą, pagrindiniai rodikliai numatyti šiek tiek griežtesni, pvz., skolos rodiklis sumažintas iki 0.6 ( anksčiau buvo 0.7), grynasis pelningumas dabar turi būti 2 proc. (anksčiau pakako 1 proc.). „Akivaizdu, kad ūkių šeimininkams reikės labiau skaičiuoti ir pamatuoti savo galimybes. Ne paslaptis, kad dėl nepamatuotų investicijų kai kurie ūkiai, net ir mūsų rajone, buvo priversti užbaigti savo veiklą. Ir šiuo metu ūkininkų pečius slegia didžiulė paskolų našta. Taigi, šis vienas svarbiausių dokumentų, analizuojantis ūkių ekonominio gyvybingumo rodiklius, leis žemdirbiams geriau įvertinti savo galimybes ir apsispręsti, ar tikrai jie pajėgūs pretenduoti į paramos priemones“,- sakė ekonomistė A.Pukinskienė.

Artimiausiu metu tikimasi sulaukti daugiau konkretesnė informacijos apie 2014- 2020 metų programos priemones ir jų įgyvendinimo tvarką.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos