Gyvybingumo taisyklės - griežtesnės

Žemdirbiai pagaliau sulaukė pirmųjų konkrečių  žinių apie naujojo paramos etapo paramos teikimo tvarką ir taisykles. Liepos 28 dieną Žemės ūkio ministerija patvirtino ūkio subjektų, siekiančių pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemones, ekonominio gyvybingumo nustatymo taisykles.
 
Kol kas žemdirbiai pasigenda konkrečių 2014-2020 metų paramos priemonių įgyvendinimo tvarkos ir taisyklių. Patvirtintos ir paskelbtos ekonominio gyvybingumo taisyklės numato tam tikrus reikalavimus, kuriuos turi atitikti visi ūkio subjektai, pretenduojantys į vienokias ar kitokias ES priemones ir norintys pasinaudoti parama.

Lyginant su ankstesniu 2007 -2013 metų paramos laikotarpiu, paramos gavėjams numatyti griežtesni reikalavimai. Kaip pastebėjo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šakių rajono biuro vadovė, ekonomistė Aušrelė Pukinskienė, siekiant mažinti ūkių rizikingumą, pagrindiniai rodikliai numatyti šiek tiek griežtesni, pvz., skolos rodiklis sumažintas iki 0.6 ( anksčiau buvo 0.7), grynasis pelningumas dabar turi būti 2 proc. (anksčiau pakako 1 proc.). „Akivaizdu, kad ūkių šeimininkams reikės labiau skaičiuoti ir pamatuoti savo galimybes. Ne paslaptis, kad dėl nepamatuotų investicijų kai kurie ūkiai, net ir mūsų rajone, buvo priversti užbaigti savo veiklą. Ir šiuo metu ūkininkų pečius slegia didžiulė paskolų našta. Taigi, šis vienas svarbiausių dokumentų, analizuojantis ūkių ekonominio gyvybingumo rodiklius, leis žemdirbiams geriau įvertinti savo galimybes ir apsispręsti, ar tikrai jie pajėgūs pretenduoti į paramos priemones“,- sakė ekonomistė A.Pukinskienė.

Artimiausiu metu tikimasi sulaukti daugiau konkretesnė informacijos apie 2014- 2020 metų programos priemones ir jų įgyvendinimo tvarką.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.