Etikos komisijos akiratyje – pačios komisijos nario elgesys

Dar spalį Ričardas Lekavičius kreipėsi į Etikos komisiją ir prašė įvertinti mero Raimondo Januševičiaus elgesį, o pirmadienį komisija jau nagrinėjo mero skundą dėl R. Lekavičiaus veiksmų. D. Pavalkio nuotr.

Savivaldybės Etikos komisijai priklausantis tarybos narys Ričardas Lekavičius pats atsidūrė komisijos akiratyje. Jo adresu gauti du skundai, kurių turinį į posėdį susirinkusi Etikos komisija nagrinėjo pirmadienį.

 

Išties paradoksalu, kad pats R. Lekavičius dar spalio pabaigoje kreipėsi į Etikos komisiją dėl mero Raimondo Januševičiaus pasisakymų, kai jis kolegas išvadino šaika, o susitikimą su ukrainiečiais – užstalės reikalais prie buteliais nustatyto stalo. Tiesa, nekart dėl šio kreipimosi posėdžiavusi komisija galiausiai gruodžio pabaigoje konstatavo, kad meras nepažeidė politikų elgesio principų, jis pats nurodė, kad tai saviraiškos laisvė ir politikams esą apie oponentus galima pasisakyti hiperbolizuotai ir aštriai.


Dabar dėl tos pačios situacijos tik iš kitos pusės į Etikos komisiją kreipėsi pats meras ir paprašė įvertinti paties R. Lekavičiaus elgesį, ar jis nepažeidė politikų elgesio principų, mat galimai apšmeižė merą ir savivaldybę, nes iš tarybos nario nuskambėjo kaltinimai apie galimą savivaldybės tarybos posėdžio įrašo klastojimą, nors tai nebuvo tiesa.


Tad pirmadienį į posėdį susirinkusios Etikos komisijos nuomone, apkaltindamas merą įrašo klastojimu, R. Lekavičius galimai pažeidė sąžiningumo, padorumo, pavyzdingumo principus ir prašo tarybos nario komisijai pateikti rašytinį pasiaiškinimą. 


Kaip informavo komisijos pirmininkė Rasita Grincevičienė, pats tarybos narys, priklausantis Etikos komisijai, posėdyje nedalyvavo ir nuo klausimų nusišalino. 


Dar vieną skundą Etikos komisijai pateikė UAB „Šakių autobusų parkas“ vadovas Tomas Povilaitis, kėlęs klausimus, ar R. Lekavičius galimai nepažeidė jo, kaip politiko, elgesį reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų ir ar laikėsi valstybės politikui taikomų sąžiningumo, skaidrumo, nešališkumo elgesio principų, kai sausio 12 d. savivaldybės Kontrolės posėdžio metu prabilo tiek apie T. Povilaitį, tiek apie jo vadovaujamoje įmonėje vykstančius procesus, kalbėjo apie „tipo vykdomą reorganizaciją“, „naikinamus kai kuriuos etatus“ ir pan. Beje, apie įmonėje kaistančią atmosferą R. Lekavičius prabyla ne pirmą kartą, tačiau atrodo, kad bando užstoti tik vieną įmonėje dirbantį žmogų, su kuriuo būdami tame pačiame Regionų partijos sąraše ėjo į rinkimus. Be to, kaip skunde nurodo įmonės vadovas, tarybos narys pateikinėja neteisingą informaciją ir klaidina, mat etatų niekas nenaikina, o tiesiog iš darbo bus atleistas vienas žmogus, tas pats, su kuriuo R. Lekavičius dalyvavo rinkimuose. Tad kreipdamasis į Etikos komisiją „Šakių autobusų parko“ vadovas prašė atlikti tyrimą ir įvertinti R. Lekavičiaus elgesį, tačiau komisija nusprendė tyrimo nepradėti nes, „Komisijos nuomone, prašyme nėra nurodyta pakankamai duomenų tyrimui pradėti“. 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.