baneris leidinys

simtametis gustainiskiaiGintarė MARTINAITIENĖ

Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje Gustainiškių kaime gyvenantis Anicetas Štrimaitis birželio 13-ąją minėjo garbingą 100 metų jubiliejų. Nors senolis prastai girdi, didesnių sveikatos problemų neturi ir džiaugiasi sulaukęs neeilinės sukakties.

Nuotr. Anicetas Štrimaitis jubiliejaus proga pakėlė šampano taurę, noriai pozavo prieš fotoobjektyvą.

Nors A. Štrimaitis garbaus amžiaus, tačiau nėra iš tų, kurie sėdi vietoje. Jis ir į lauką pasivaikščioti išeina, ir dar penkias vištas augina, kurias pats prisižiūri, rūpinasi. Mėgsta senolis ir laikraščius paskaityti, ir televizorių pažiūrėti. Kiekvieną dieną jį lanko ir juo rūpinasi šalia gyvenanti socialinė darbuotoja Ingrida Alkevičienė, kuri džiaugiasi nereikliu senoliu. Moteris juokauja, kad jeigu visi būtų tokie pozityvūs, nereiklūs ir geranoriški, vienu metu globoti bei prižiūrėti galėtų kad ir dešimt.

Nesiskundžia sukaktuvininkas ir sveikata, vaistai taip pat nėra dažnas palydovas. Giminaitė Roma Masevičienė pasakojo, jog medikai juokavo, kad sveikata galėtų varžytis ir su penkiasdešimtmečiais. Nors A. Štrimaitis nereiklus maistui, labai mėgsta saldumynus, lašinius.

„Čia turbūt negalioja posakis, kad cukrus – baltoji mirtis“, – juokavo šimtamečio pasveikinti susirinkę svečiai.

Tiesa, senolis niekada nerūkė ir negėrė, visą gyvenimą užsiėmė laukininkyste. Paklaustas, kokia ilgaamžiškumo paslaptis, sakė nežinantis. Visgi giminėje jis toks ne vienintelis. Viena sesuo mirė būdama 102-ejų, kitai 94-eri, ji savaitgalį garbaus jubiliejaus proga turėtų atvykti ir į Gustainiškius.

Nei žmonos, nei vaikų A. Štrimaitis neturi – visi jau iškeliavę Anapilin. Džiaugiasi senolis šuniuko draugija, netoliese gyvena ir giminaičiai, kurie dažnai užsuka, rūpinasi, prižiūri.

Socialinė darbuotoja I. Alkevičienė pasakojo, kad jos globotinis labai jaudinosi tiek jubiliejaus išvakarėse, tiek laukdamas garbių svečių. Juk ne kiekvieną dieną tave aplanko rajono valdžios atstovai. A. Štrimaitį garbaus jubiliejaus proga sveikino rajono meras Juozas Bertašius, Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algirdas Stankevičius su darbuotojomis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė bei Šakių socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė. Jubiliatas džiaugėsi sveikintojais bei noriai su visais pakėlė šampano taurę. Išlydėjęs svečius į lauką A. Štrimaitis visus sukvietė bendrai nuotraukai, noriai pozavo prieš fotoobjektyvą.

„Jausti malonumą gyventi – štai jums atsakymas, ko reikia, kad sulauktum tokio amžiaus“, – išvažiuodamas iš šimtamečio tikino rajono vadovas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos