baneris leidinys

kelk ranka
Trečiosios dienos refleksijoje forumo dalyviai raštu išsakė savo mintis apie renginį ir jo veiklas, kokio norėtų kito forumo, kitos stovyklos. Organizatorių nuotr.


Spalio 4–6 d. Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko jaunimo forumas „Kelk ranką!“, į kurį susirinko 40 moksleivių iš aštuonių rajono mokyklų, dar 10 jaunuolių savanoriškai prisidėjo prie renginio organizavimo. Mintis organizuoti forumą kilo Šakių jaunimo sąjungos „Apskritojo stalo“ nariams, o jo tema išsikristalizavo birželį Zyplių dvare vykusios verslumo stovyklos metu, kai jaunimas sėmėsi žinių, kaip įgyvendinti savo verslo svajonę.
 
Forumą pradėjo verslininkas Domantas Didžiapetris, kuris jaunimui pristatė savo verslo kelią nuo idėjos iki jos realizavimo, motyvavo nebijoti priimti iššūkių. Vėliau prisimintos ir pristatytos verslumo stovykloje sugeneruotos idėjos. Pasak Šakių atviro jaunimo centro darbuotojos, vienos iš renginio organizatorių Juditos Ambrasienės, viena idėja įgyvendinta 100 proc. – tai šis jaunimo forumas, kurį padėjo organizuoti dešimt savanorių. Jie turėjo gerokai pasukti galvas, kad forumas jaunimui būtų įdomus, o diskusijos nepasibaigtų sekmadienį uždarius Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro duris. Todėl daug laiko buvo skirta moksleivių susipažinimui, komandos formavimui, išsiaiškinimui, kuo jie domisi ir kokiu tikslu atvyko į forumą. J. Ambrasienės teigimu, vakaro kulminacija buvo orientacinės varžybos, iš kurių jaunimas „maloniai pavargęs“ grįžo tik apie 23 val.

Antrąją forumo dieną jaunimą motyvavo poetas, filosofas Liutauras Degėsys ir švietimo konsultantė, lietuvių kalbos mokytoja, „Forvardo“ laisvosios mokyklos modelio vystymo grupės vadovė Julija Ladygienė. Ji ne tik pristatė savo mokyklos modelį, pasidalino patirtimi, bet ir moderavo moksleivių darbą grupėse, kur jie diskutavo apie savo mokyklas, kokias problemas ir privalumus jose mato, ką patys galėtų padaryti, kad aplinka mokykloje būtų jauki ir maloni. Forumo dalyviams ši lektorė uždavė namų darbų: tai, ką veikė grupėse, perkelti į savo mokyklas ir pabandyti inicijuoti pokyčius. O forumo organizatoriai įpareigoti lapkričio mėnesį pas juos nuvykti ir pažiūrėti, kaip jiems sekėsi realizuoti savo idėjas.

Po protui aktyvios dienos vakaras buvo skirtas pabendravimui, atsipalaidavimui. Vienoje erdvėje dalyviai turėjo galimybę žiūrėti filmą, kitoje žaisti stalo žaidimus, trečioje vyko karaokė ir šokių vakaras.

Trečiosios dienos refleksijoje forumo dalyviai išsakė savo mintis apie renginį ir jo veiklas, kokio norėtų kito forumo, kitos stovyklos. J. Ambrasienė džiaugėsi, kad forumas Plokščiuose sekmadienį nesibaigė, vyksta jo tąsa ir jaunimas labai atsakingai ir motyvuotai pažiūrėjo į namų darbo užduotis. Mat kai kurie jau dabar kreipiasi į organizatorius įvairiais klausimais, norėdami pasitikslinti ar pasiaiškinti jiems rūpimus klausimus.  

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos