baneris leidinys

kaledine muge
Nuotr. Šakiuose šurmuliavusioje Kalėdinė mugėje prekeiviai pasigedo daugiau lankytojų.


Gruodžio 8–9 d. Šakiuose vyko Kalėdinė rankų darbo gaminių mugė. Didžiosios metų šventės jau čia pat, todėl apie 30 prekeivių siūlė įsigyti mezginių, papuošalų ir kitų prekių, kurių nerasime parduotuvėse.
 
Vos užėjus į buvusios gimnazijos pastatą akys raibo nuo gausybės megztų kojinių ir pirštinių. Jas mugės lankytojai labiausiai pirko. Pirmus metus mugėje dalyvaujanti Vida Jurgutienė iš Valenčiūnų pirštines išmezgė įvairiaspalvėmis gėlėmis, tokios pirštinės, sako Vida, mugėje vienintelės ir kainavo iki dešimt eurų. Šakietė Aniceta Banionienė čia pat nėrė frivolite adata iš siūlų angeliukus, snaiges bei kitus papuošalus. Visą gyvenimą su rankdarbiais nesiskirianti pedagogė Aldona Urbaitienė šiais metais pagamino suvenyrų iš odos. Medžio drožėjas iš Briedžių Saulius Arštikaitis vienintelis siūlė iš medžio drožtų padėklų, šaukštų. Pirmą kartą mugėje dalyvaujanti lukšietė Laimutė Efimovienė vazonus apvyniojo špagato siūlu ir išpuošė kriauklėmis bei pagamino eglutes iš kankorėžių. Šventiškai nusiteikusios prekeivės iš Jurbarko siūlė savo gamybos papuošalus.

Bitininkas Romas Vaitkevičius iš Kudirkos Naumiesčio siūlė įsigyti žvakučių, pagamintų iš natūralaus vaško. Bitininkų mugėje buvo ir daugiau, vieni jų pardavinėjo tradicinį medų, o griškabūdietė Gailina Šniokaitienė siūlė įsigyti medų, sumaišytą su svarainiais, mėlynėmis, spanguolėmis ir kitomis uogomis.

Iš kauniečių keramikų Ingos ir Sauliaus Plentauskų buvo galima nusipirkti artėjančių metų simbolį – gaidį-taupyklę. Daugiausiai mugėje dalyvavusios moterys viliojo karoliukais išsiuvinėtomis riešinėmis bei kitais rankdarbiais. Lankytojai turėjo galimybę įsigyti kvapnaus rankų darbo muilo. Tiesa, mugėje mažai buvo kepinių.

Išmonės netrūko Adventinių vainikų gamintojams, šių dirbinių buvo bene daugiausiai. Tiesa, vieno tokio vainiko kaina siekė 35 eurus. Pirkėjus viliojo ir kvapnios arbatžolės bei natūralūs tepaliukai. Buvo galima įsigyti ir kanapių arbatos. Šiai mugei kavinukė „Pasakos namelis“ pagamino vaikystę ir saldžiausias akimirkas primenantį natūralų kondensuotą pieną.

Zanavykų muziejaus specialistė etnografijai Inga Petkūnaitė pasakojo, kad sulaukė prekeivių ne tik iš Šakių rajono, bet ir Jurbarko, Marijampolės bei Kauno. Dauguma prekeivių – kasmet dalyvaujantys, bet atvyko ir naujų. Patys prekeiviai džiaugėsi, kad mugė vyksta po stogu, tiesa, kiti pripažino, kad tikėjosi sulaukti gausesnio pirkėjų būrio.

Mugę organizavo Zanavykų muziejus. Pirmoji prieškalėdinė mugė vyko 2011 m. Organizatoriai sakė svarstys, ar mugė bus ir kitąmet.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos