baneris leidinys

luksiu tekstile siuva
UAB „Lukšių tekstilė“ pradėjo siūti daugkartines veido kaukes bei kombinezonus ir pripažįsta, kad susidomėjimas prekėmis didžiulis. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo neramiu šaliai laiku kovojant su virusu trūksta apsisaugojimo priemonių, savo sąmoningumą demonstruoja UAB „Lukšių tekstilė“ – ėmė siūti ir į rinką tiekti daugkartines kaukes bei kombinezonus. Bendrovės direktorė Rima Bendorienė pripažįsta, kad susidomėjimas didžiulis – netyla telefonai, netilti privalo ir siuvimo mašinos. Tiesa, norint geriau patenkinti poreikius, trūksta pajėgumų.
 
„Dabar neskaičiuojam nei darbo valandų, nei pietų laiko“, – sako R. Bendorienė, su kuria susisiekiu pietų pertraukos metu.

Ji atvira – laikotarpis nelengvas, visi sutrikę, nauja pradžia įmonei irgi nelengva.

„Tikrai nebuvom tam pasiruošę“, – sako „Lukšių tekstilės“ direktorė, kurios vadovaujama įmonė įprastai siuva antklodes, pagalves, patalynę bei kitus namų tekstilės gaminius.

Bei jeigu reikia, tai reikia, tikina pašnekovė. Moteris kalba, kad jeigu reiktų tik persiorientuoti ir „dirbti tik su šia bėda, būtų dar dar“, tačiau įmonė turi vykdyti ir visus ankstesnius užsakymus.

„Kol kas dar važiuoja fūros ir į Vokietiją, dar turėsim atkrauti 500 čiužinių, dar laukia užsakymai į Latviją ir vietiniai Lietuvos užsakymai“, – vardija R. Bendorienė.

Svarstyta net organizuoti antrą pamainą, tačiau tokiu laikotarpiu rizikinga priimti naujus žmones ne tik dėl viruso grėsmės, bet ir dėl to, kad laiko apmokymams nėra.

„O ką aš žinau, ką priimsiu“, – mintimis dalijasi pašnekovė, pripažinusi, kad darbuotojams duotos rekomendacijos ir dėl karantino sąlygų laikymosi.

Nors darbuotojams šeštadienis įprastai laisvas, atsižvelgiant į situaciją jie dirbo ir šeštadienį. „Lukšių tekstilės“ vadovė sako: įmonėje dirba 31 žmogus, tačiau gretos praretėjo – dėl karantino kelios mamos pasiėmė biuletenius, nes sėdi namie su vaikais, dvi pačios serga.

„30 metų toj srity dirbam, bet tiek užsakymų, tiek paklausimų tikrai niekada neturėjom“, – išgirdusi klausimą apie gaminių paklausą sako R. Bendorienė ir priduria, kad užsakymus skaičiuoja tūkstančiais.

Anot pašnekovės, teiraujasi ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, kol kas net sunku išskirti, kuris gaminys paklausesnis, nes nori tiek kombinezonų, tiek kaukių.

Žinoma, nėrus į naują pradžią yra ir nerimo. Rodos, dabar tai vienos iš paklausiausių prekių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, tačiau R. Bendorienė svarsto, jog neaišku, kiek tai truks.

„Žaliavų dideliais kiekiais užsakom ir vėl galvojam, ar nebūsim įšokę į balą. Tapinas renka lėšas, sako nupirks, gal nereiks, o mes liksim... Bet daryti reikia, taip ir darysim, o kaip bus, parodys laikas“, – sako bendrovės direktorė.

Šiuo metu įmonės siuvamos apsauginės kaukės pagamintos iš keturių sluoksnių: 2 sluoksniai marlės, 2 sluoksniai medvilnės. Viena siuvėja per pamainą jų pasiuva 80. Beje, iškart įspėjama, kad būtina panaudojus dezinfekuoti, išskalbti 60 (ar aukštesnėje) temperatūroje. Skelbiama, kad kaukė su užrišamais raišteliais kainuoja tris eurus, su gumelėmis 2,6 euro. Tiesa, kaip rašoma įmonės „Facebook“ paskyroje, nors medikams ar viešosioms įstaigoms bus pasiūta, kiek reikės, tačiau fiziniai asmenys įspėjami, kad jiems būtinas kiekis – daugiausiai 10 vienetų – kad aprūpintų savo šeimą ir artimuosius, o ne pultų perpardavinėti ir pan.

Deja, noro pasipelnyti iš dabar populiarių prekių su įvairiausiais skelbimais viešoje erdvėje taip pat netrūksta. Štai ir meras Edgaras Pilypaitis spaudos konferencijos metu stebėjosi, kad jei anksčiau 50 vnt. vienkartinių kaukių dėžutė didmeninėje rinkoje nekainuodavo nė 3 eurų, dabar jos kaina viršija 22 eurus. Respiratorių kainos išaugusios iki 13 eurų, kai anksčiau kainavo vos kelis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos