Jaunimas Šakiuose labiausiai pasigenda šokių

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Jolita Matusevičienė siūlė šiais metais padaryti pertrauką ir atsisakyti jaunimo apdovanojimų. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusį trečiadienį į pirmąjį šiais metais posėdį rinkosi rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba. Svečio teisėmis posėdyje dalyvavo ir visuomenininkas Mantas Aleksa, besidomintis krašto jaunimo gyvenimu ir užimtumu. Susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi klausimai, pritarta 2023 m. veiklos ataskaitai, patvirtintas 2024 m. veiklos planas, peržvelgti jaunimo iniciatyvų skatinimo, mokymų ir gerosios sklaidos projektų nuostatai.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Jolita Matusevičienė siūlė šiais metais padaryti pertrauką ir atsisakyti jaunimo apdovanojimų, nes renginys šiek tiek išsisėmė – praėjusiais metais teko perversti visus laikraščius, kad prisimintų jaunimo iniciatyvas, kurias būtų galima apdovanoti. Tačiau vicemero Dariaus Jakavičiaus manymu, tokio renginio atsisakyti būtų nesolidu.

Jam pritarė ir savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė, priminusi, kad kitais metais sueis 15 metų, kai organizuojami jaunimo apdovanojimai, todėl ji irgi laikėsi pozicijos, kad apdovanojimus nutraukti būtų netikslinga. 

Prakalbus apie jaunimo užimtumą, vicemeras pabrėžė, jog jaunimui iki 18 metų, kol jie mokosi ugdymo įstaigose, veiklų netrūksta, bet ką veikia vyresni, kaip sumotyvuoti 19–29-erių metų jaunimą? 

„Turim pasverti, ar atidaryti miestą jaunimui, bet susitaikyti su tuo, kad jis 22 val. neis miegot, ar mes vis tik sakom, kad mieste mes norim miegot, o jaunimas tegul renkasi už miesto“, – kalbėjo D. Jakavičius, 

Jaunimo reikalų tarybos narys Gytis Matusevičius pristatė apklausos „Ko trūksta Šakių rajono jaunimui?“, kurioje dalyvavo 80 jaunų žmonių, rezultatus. Daugiau kaip pusė atsakiusių – šakiečiai, po šešis iš Gelgaudiškio ir Žvirgždaičių, po keletą iš Sintautų, Slavikų, Išdagų ir kitų miestelių. Apklausoje dalyvavusių amžius – nuo 15 iki 29-erių metų, o daugiausiai penkiolikmečių. 

Apklausos rezultatai parodė, kad Šakių jaunimas labiausiai pasigenda šokių. Pasak vicemero, Šakių kultūros centre vyksta šokiai 30-mečiams ir vyresniems, į šokius susirenka gana daug žmonių, kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį pasišokti gali ir Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai, o štai Šakių „Žiburio“ gimnazijoje, nors poreikis ir yra, šokiai apskritai neorganizuojami. Prieš keletą metų buvo daug kalbama apie tai, kad reikėtų atgaivinti šokius Griškabūdyje, tačiau to taip ir nepavyko padaryti. Kas galėtų organizuoti šokius jaunimui Šakiuose ir kur būtų galima rasti patalpas, kol kas irgi klaustukas. 

Apklausos duomenimis, jaunimas taip pat norėtų, jog būtų vasaros vakarais sugrąžintos filmų peržiūros Šakių J. Lingio parke, todėl buvo prisimintas Šakių kultūros centro projektas „Mama, negrįšiu namo – aš parke“, sulaukęs didelio jaunimo susidomėjimo. Taip pat jaunimas pasigenda žemėlapių su stovyklavietėm ir laužavietėm, pažymėtų žygiavimo maršrutų. Susirinkusieji prisiminė, kad „Walk15“ programėlėje šakietės moksleivės yra sukūrusios maršrutą ,,Pažink Zanavykijos sostinę – Šakius“. Jo taip pat nereikėtų pamiršti, o skatinti naudoti.

Pristatydama Jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų finansavimo konkursą, D. Jurgutienė siūlė pataisą, kad pareiškėjai būtų tik rajono savivaldybėje registruotos ir veikiančios organizacijos. Pernai paraiškas pateikė dvi ne mūsų rajono organizacijos – Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis ir Baltijos jūrų skautai. Kaip paaiškėjo, Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio organizuojamuose užsiėmimuose dalyvavo tik trys mūsų rajono jaunuoliai. Iš rajono biudžeto jiems buvo skirti 900 eurų, už kuriuos apmokėtas transportas. 

„Tai geriau tuos pinigus būtume skyrę mūsų rajono dienos centrų vaikams, nes šie taupo kiekvieną centą, kad galėtų kažkur išvežti vaikus“, – tvirtino D. Jakavičius, kurio manymu, savivaldybės ekspertų komisija turėtų atidžiau vertinti pateiktas paraiškas, nes finansuojamos turėtų būti tos veiklos, kuriose 100 proc. paslaugų gavėjai yra mūsų rajono vaikai.  

Posėdis pasibaigė diskusija dėl Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos iniciatyvos savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose leisti balsuoti jaunimui nuo 16 metų. Nors jaunimo reikalų tarybos narių nuomonės šiuo kausimu išsiskyrė, tačiau jie teigė grėsmių tokiame pasiūlyme nematantys.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.