Kariai savanoriai aplankė rajono seniūnus

Šakių 205-os pėstininkų kuopos Civilių ir karių bendradarbiavimo specialistė Jovita Juškaitienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 205-os pėstininkų kuopos kariai savanoriai aplankė Šakių r. seniūnus. Susitikimų su seniūnais metu aptarė bendradarbiavimo galimybes, pristatė kuopos vykdomą veiklą, susitarė dėl tolimesnių bendrų renginių.

„Tikslas buvo aplankyti seniūnijas, prisistatyti vietos seniūnams. Papasakoti, kad yra Šakiuose įsikūrusi karių savanorių kuopa. Norėjome sužinoti, kaip sekasi seniūnams, kurie yra arčiausiai savo bendruomenių“, – informavo Šakių 205-os pėstininkų kuopos Civilių ir karių bendradarbiavimo specialistė Jovita Juškaitienė.

Ji pasakojo, kad žmonės labai smalsūs ir visuomeniški. Dažnai ir jai paskambina pamatę skraidančius sraigtasparnius ar judančią keliais karinę techniką ir paklausia: „O kas čia vyksta? Kur ir kodėl tiek daug karinių transporto priemonių važiuoja?“ 

„Susitikimų su seniūnais metu nutarėme, kad gyventojai, pamatę, pastebėję kažkokius neramumus, nepažįstamus uniformuotus karius ar užsienio piliečius, skambina į seniūniją ar į kuopavietę ir mes suteikiame reikalingą informaciją“, – kalbėjo J. Juškaitienė.

Anot Žvalgybos ir nekinetinių operacijų skyriaus vyr. žvalgo Giedriaus Gabševičiaus, kalbantis apie karių savanorių rengiamas pratybas Šakių rajone, apsitarta dėl paramos ir pagalbos pastatais ir nestandartine technika. Kariai treniruosis šiais metais kasti individualius apkasus, tranšėjas.

Kitą mėnesį kariai savanoriai susitiks su vietos medžiotojais. 

„Medžiotojų bendruomenė taip pat yra svarbi visuomenės dalis, galinti padėti, paremti tiek pratybų metu, tiek ekstremalios situacijos metu“, – sakė J. Juškaitienė.

„Draugo“ inf.

 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.