Reikalingiausi įgūdžiai – pramogų keliu

Sveikatos ir saugos tema organizuojamų varžytuvių metu mokiniai turėjo apsilankyti devyniuose punktuose ir čia atlikti užduotis, supynusias pramogas ir naudingas žinias. D. Pavalkio nuotr.

Jei įprastai vienoje vietoje išvydus gaisrinės, greitosios medicinos pagalbos ir policijos automobilius dažnam širdis nusirita į kulnus, o galvoje šmėsteli mintys, kuždančios tikėtis blogiausio, tai visai kitokį emocinį krūvį ši trijulė įgauna Pagonijos parke Jadagoniuose, kur kasmet sveikatos ir saugos tema organizuojamos varžytuvės „Ištiesk pagalbos ranką“. Azarto, adrenalino, vasariškos miškų gaivos ir laisvės sklidinas Šakių rajono visuomenės sveikatos biuro renginys, kaip žinia, nuo kasdienės rutinos dienelei pabėgusiems moksleiviams tampa ne tik pramoga, bet ir gyvybiškai svarbia pamoka.


istiesk pagalbos rankaD. Pavalkio nuotr.

Dalyvius pasitikęs ir pasveikinęs Visuomenės sveikatos biuro vadovas Viktoras Lebedžinskas priminė, jog renginys būtų jubiliejinis, tačiau du kartus jam kelią užkirto koronavirusas. Tad varžytuvės šiemet praūžė aštuntą kartą, o rungėsi čia net 15 komandų, atvykusių iš Šakių „Varpo“ mokyklos, Sintautų, Gelgaudiškio pagrindinių mokyklų, Šakių „Žiburio“, Lukšių Vinco Grybo, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, Griškabūdžio gimnazijų, Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Kriūkų ir Lekėčių skyrių bei Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus.

istiesk pagalbos ranka bendraAštuntą kartą vykęs Šakių rajono visuomenės sveikatos biuro organizuotas renginys „Ištiesk pagalbos ranką“ ir vėl pritraukė gausų būrį jėgas panorusių išmėginti jaunuolių – čia užduotis vykdė net 15 komandų, atvykusių iš dešimties rajono švietimo įstaigų. D. Pavalkio nuotr.

Prieš startą organizatorius, moksleivius bei juos atlydėjusius mokytojus pasveikino savivaldybės atstovai, kurie, kaip su šypsena priminta, praėjusiais metais pusiau rimtai prisižadėjo suburti savo komandą, tačiau, leisime sau kiek pajuokauti, kaip įprasta politikams – pažadus bemat pamiršo. Vis tik nuodėmę atpirko linkėjimais ir dovanomis. Antai vicemeras Darius Jakavičius dėkojo visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems, o ypač – svetingam Pagonijos parko šeimininkui Skirmantui Paukščiui. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas akcentavo renginio metu įgyjamų įgūdžių svarbą, tačiau visiems linkėjo svarbiausio – kad gyvenime nesusiklostytų tokios situacijos, kur šias žinias reikėtų panaudoti.

istiesk pagalbos ranka2D. Pavalkio nuotr.

Nuo kalbų perėjus prie veiksmų komandos jėgas išbandė devyniuose punktuose. Pavyzdžiui, medicinos punkte mokiniams teko kuo greičiau taisyklingai uždėti turniketą, policijos – kuo akyliau įsistebeilyti į nuotraukoje užfiksuotą eismo įvykį ir atsakyti į policininkės užduodamus klausimus, gaisrinės – atlikti testą ir iš vieno guminio bato perpilti vandenį į kitą, naudojant... gaisrinės žarną!

istiesk pagalbos ranka3D. Pavalkio nuotr.

Kaip paaiškėjo, sėkmė tądien plačiausiai šypsojosi sintautiškiams, šakiečiams ir lukšiečiams. Varžytuvių čempionais tapo Sintautų pagrindinės mokyklos komanda „Sintautų aštuntokai“, antroji vieta atiteko Šakių „Žiburio“ gimnazijos komandai „Žiburio gimnazistai“, trečioji – Lukšių Vinco Grybo gimnazijos komandai „Lukšių stipruoliai“.

istiesk pagalbos ranka4D. Pavalkio nuotr.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.