baneris leidinys

zypliu dvare 1
Šiais metais Zyplių dvare ypač išpopuliarėjo teatralizuotos ekskursijos „Kai pono nėra namie...“, kurias veda poniomis, tarnaite persirengusios ir dvaro istoriją kūrybingai pasakojančios kultūros darbuotojos. Zyplių dvaro archyvo nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė sako, jog tokio turistų antplūdžio, kokio sulaukia šią vasarą, per jos darbo praktiką dar nebuvo. Ji džiaugiasi ypač išpopuliarėjusiomis teatralizuotomis ekskursijomis, taip pat jau patvirtintas įkainis ir turistams bus siūloma nauja edukacinė programa „Fazanų medžioklė“.

Pasak D. Bukšnienės, norint būti patraukliems, reikia nuolat sukti galvą ir sugalvoti turistams kažką naujo. Būtent taip gimė mintis rengti edukacinę programą „Fazanų medžioklė“. Kaip žinia, dvaro šeimininkas grafas Tomas Potockis buvo žymus medžiotojas, o fazanų medžioklė buvo viena iš mėgstamiausių jo veiklų. Tad edukacijos dalyviams planuojama trumpai pristatyti medžioklės istoriją, išlikusius medžioklės trofėjus (medžioklės šautuvas bei fazano iškamša), iš lankų būtų galima pašaudyti į fazanų taikinius.

„Taikinius ir lankus jau nusipirkome, bet dar turime pasirengę projektą į Kultūros rėmimo fondą, viliamės gauti lėšų ir tada įsigytume dar daugiau įrangos, būtų ir fazanų muliažai, ir specialūs tinklai strėlėms sulaikyti. Manome, gal rugpjūtį jau normaliai galėsime startuoti, dabar tik keli pavieniai asmenys bandė, tai labai patiko. Žinoma, jeigu atsirastų norinčių, organizuotume ir dabar“, – pasakojo D. Bukšnienė, aiškinusi, kad programa vaikams ir suaugusiems šiek tiek skirsis.

Norintiems, kalbėjo pašnekovė, bus pasiūlyta užsukti į greta įsikūrusį „Kuchmistrų“ restoraną, siūlantį išskirtinius patiekalus būtent iš fazanų.

Paskutiniame savivaldybės tarybos posėdyje nustatyta, kad vienam asmeniui edukacija kainuos 5 eurus, ketinama priimti ne didesnes nei 15 asmenų grupes.

Pasak Lukšių kultūros centro direktorės, rankų sudėjus tiesiog nėra kada sėdėti, nes šią vasarą jaučiamas ypač išaugęs turistų susidomėjimas.

„Tiek lankytojų, kiek sulaukiame, per mano darbo praktiką nebuvę. Stebina, kad ypač daug pavienių žmonių. Rekordas buvo sekmadienį, kada apsilankė 180 žmonių. Čia be ekskursijų“, – sakė D. Bukšnienė.

Anot jos, nėra ką lyginti šiųmetinės ir pernykštės vasaros, nes skaičiai keliskart didesni ir lietuvaičiai tikrai gerokai dažniau lanko turistinius objektus savo šalyje – vien liepą buvo 2 tūkst. lankytojų.

Direktorė džiaugiasi ir ypač išpopuliarėjusiomis teatralizuotomis ekskursijomis „Kai pono nėra namie...“ Nors šios ekskursijos po centrinius dvaro rūmus buvo vedamos ir anksčiau, šį sezoną jos išplėstos ir pasiteisino su kaupu. Lankytojai mielai nusikelia į paskutiniojo Zyplių dvaro šeimininko grafo T. Potockio vadovavimo laikotarpį – dvaro istoriją pasakoja poniomis bei tarnaite persirengusios kultūros centro darbuotojos, o dvaro dabartis pristatoma, kaip „ateities pranašystė“.

„Tikrai vietinis turizmas gerokai suaktyvėjęs, labai dėl to džiaugiamės“, – įspūdžiais dalijosi Lukšių kultūros centro direktorė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos