Mokyklose būtini sisteminiai pokyčiai

Tuo įsitikinusi švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, pasisakydama Lietuvos Respublikos Seime vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija bendrojo ugdymo institucijose“.
 
Pasak N. Istominos, Valstybinėje 2013 – 2022 m. švietimo strategijoje numatyta mokyklose diegti sisteminius pokyčius, lemiančius patyčių, smurto, alkoholio ir tabako vartojimo mažinimą, kad būtų užtikrinamas mokyklos bendruomenės psichologinis saugumas.

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras vykdo projektą „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas”. Akredituojamos prevencinės programos,  padedama  mokykloms pasirinkti reikalingiausias ir veiksmingiausias konkrečiai mokyklai programas,  sistemingai jas diegti, spręsti kylančias narkomanijos, alkoholio, smurto, patyčių, krizinių situacijų bei kitas problemas. Rengiama nauja Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa.

Viceministrė  pabrėžė, kad visų šių programų tikslas - sudaryti sąlygas visiems mokiniams įgyti žmogaus sveikatos, įvairiapusės saugos kompetencijos pagrindus, kad mokiniai išsiugdytų sveikos gyvensenos, saugos kultūrą propaguojančias vertybines nuostatas ir atsakingą elgesį.

Šios programos integruojamos į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių veiklas, bendrojo ugdymo dalykų pamokas,  jos gali būti dėstomos kaip pasirenkamasis dalykas, taip pat vykdomos per projektinę veiklą, organizuojant renginius.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.