Specialistai primena apie arklių ženklinimą

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, pernai Šakių rajone 115 arklių laikytojų užregistravo 166 arklius. Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad yra dalis laikytojų, kurie savo augintinių nėra suženklinę ir užregistravę. Taip jie pažeidžia įstatymą, kuriame nurodyta, kad kiekvienas laikytojas privalo ženklinti, registruoti laikomus gyvūnus ir tvarkyti jų apskaitą.
 
Šakių VMVT vyriausiasis veterinarijos gydytojas - inspektorius Stasys Juozulynas primena, kad dėl veislinių arklių ženklinimo ir registravimo savininkas turi kreiptis į asociaciją. Neveislinių arklių savininkai dėl gyvūno registravimo ir ženklinimo turi kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus, kurie yra išklausę mokymo kursus ir turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą dokumentą, suteikiantį jiems teisę ženklinti arklius.
 
Šeimininkai arklį privalo ženklinti mikroschema, per pusmetį nuo gimimo privalo registruoti kumeliukus. „Arklio ženklinimą mikroschema turi atlikti privatus veterinarijos gydytojas, kuriam VMVT teritorinis skyrius suteikė teisę ženklinti arklius. Jei arkliui, kuris yra registruotas ir turi jam išduotą pasą, tačiau dėl kažkokių priežasčių neįvesta mikroschema – ją  nedelsiant reikia įvesti“, - teigė S. Juozulynas. Tokiu būdu apie arklį suvedama visa informacija.
 
Užregistravus arklį, savininkas turi pateikti prašymą išduoti arklio pasą. Dėl arklio paso išdavimo  registruotam  neveisliniam arkliui reikia kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją, teritorinę VMVT, arba tiesiogiai į Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą. Arklio pasas išduodamas savininkui sumokėjus teisės aktais nustatytą arklio paso išdavimo mokestį per septynias darbo dienas nuo įmokos gavimo į centro sąskaitą.
 
Skerdienai auginamų arklių pasuose reikia nurodyti visą privalomą informaciją apie jų gydymą. Gydytus arklius, galima bus parduoti praėjus pusės metų laikotarpiui.
 
Pasak inspektoriaus, prekiauti galima tik tais arkliais, kurie teisės aktų nustatyta tvarka yra užregistruoti ir suženklinti bei atitinka Prekybos arklinių šeimos gyvūnais ir jų importo iš trečiųjų šalių reikalavimus. Per septynias dienas būtina informuoti tarnybą apie nusipirktą ar parduotą arklį.
 
Taip pat gyvulių laikytojai privalo registruoti ir ženklinti ne tik arklius, bet ir laikomus galvijus, avis, ožkas ir kiaules bei deramai tvarkyti jų apskaitą.
 
Dėl papildomos informacijos galima kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus ir Šakių VMVT  tel.: (8345) 51382.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.