Praėjusią savaitę, tiksliau trečiadienį, visoje šalyje buvo prognozuota didžiulė audra. Nors sinoptikų prognozės nepasitvirtino, bet nuvirtęs didžiulis uosis pridarė žalos Zyplių dvaro parko teritorijoje įsikūrusiam viešbučiui. Šioje teritorijoje verslą vystantis verslininkas kelia klausimą ir dėl daugiau grėsmę keliančių medžių, tačiau seniūnas turi kitokią nuomonę.
Įamžintais vaizdais su ant pastato nugriuvusiu uosiu pasidalijęs verslininkas Arūnas Tarnauskas pusiau juokais, pusiau rimtai samprotavo, kad įvykiai Zypliuose prasidėjo net ir neužklupus vėtrai. Jis teigė, kad medis braškėjo jau senokai, tačiau jis nebuvo pripažintas šalintinu, tad ir stovėjo tol, kol pats nugriuvo. Tiesa, griūdamas ir pasklidęs gabalais pridarė ir „keletą tūkstančių eurų“ žalos – sugadinta dalis viešbučio stogo dangos, įlūžusi ir mediena.
„Dabar viską likvidavome, kad nebėgtų į kambario vidų, bet reikės tvarkyti, reikia užsakyti medžiagas“, – nedaugžodžiavo verslininkas pridurdamas, kad laimė, jog niekas nenukentėjo.
Anot verslininko, yra dar keturi grėsmę keliantys medžiai, tad jis kelia retorinį klausimą, ar tuo nereikėtų susirūpinti ir užbėgti galimiems įvykiams už akių.
Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Ingos Navlickienės, Zyplių dvaro sodybos parko teritorijoje didžiausią grėsmę kelia būtent uosiai, dviejų tokių medžių, esančių prie pagrindinių dvaro rūmų, būklė stebima, svarstoma, ar nereikėtų juos šalinti.
Tiesa, bent kol kas jokio raštiško kreipimosi dėl medžių būklės įvertinimo savivaldybės administracijoje, jos žiniomis, nėra gauta. Jau kuris laikas savivaldybėje dirba ir želdinių specialistas Virgilijus Martinkevičius, kuris teigė apie nuvirtusį medį Zypliuose nieko nežinojęs, tačiau žadėjo pasidomėti kitų medžių būkle.
Visgi Lukšių seniūnas Vytautas Andziulevičius turi kiek kitokią nuomonę.
„Čia ne tokia vieta, kad kiek nori, tiek išpjauni. Čia paveldas, kuris susideda ne tik iš pastatų, bet ir iš tų šimtamečių medžių. Ir tam medžiui nuvirtus išpjovėm daugiau – apsidraudimui pašalinom dar vieną, bet kol sausų šakų nėra, medžiai žali, didesnio poreikio jiems šalinti nematau“, – teigė seniūnas.
Jis tvirtino, kad jeigu medžių šakos padės džiūti, bus konsultuojamasi su specialistais ir tada priimi atitinkami sprendimai.