Nuvirtęs uosis apgadino viešbučio stogą

Praėjusią savaitę ant viešbučio stogo nuvirtęs medis pridarė žalos. Nupjautas dar vienas medis, tačiau tvirto sutarimo, ar nereikėtų pašalinti ir daugiau medžių, nėra. Asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusią savaitę, tiksliau trečiadienį, visoje šalyje buvo prognozuota didžiulė audra. Nors sinoptikų prognozės nepasitvirtino, bet nuvirtęs didžiulis uosis pridarė žalos Zyplių dvaro parko teritorijoje įsikūrusiam viešbučiui. Šioje teritorijoje verslą vystantis verslininkas kelia klausimą ir dėl daugiau grėsmę keliančių medžių, tačiau seniūnas turi kitokią nuomonę.

Įamžintais vaizdais su ant pastato nugriuvusiu uosiu pasidalijęs verslininkas Arūnas Tarnauskas pusiau juokais, pusiau rimtai samprotavo, kad įvykiai Zypliuose prasidėjo net ir neužklupus vėtrai. Jis teigė, kad medis braškėjo jau senokai, tačiau jis nebuvo pripažintas šalintinu, tad ir stovėjo tol, kol pats nugriuvo. Tiesa, griūdamas ir pasklidęs gabalais pridarė ir „keletą tūkstančių eurų“ žalos – sugadinta dalis viešbučio stogo dangos, įlūžusi ir mediena.

„Dabar viską likvidavome, kad nebėgtų į kambario vidų, bet reikės tvarkyti, reikia užsakyti medžiagas“, – nedaugžodžiavo verslininkas pridurdamas, kad laimė, jog niekas nenukentėjo.

Anot verslininko, yra dar keturi grėsmę keliantys medžiai, tad jis kelia retorinį klausimą, ar tuo nereikėtų susirūpinti ir užbėgti galimiems įvykiams už akių.

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Ingos Navlickienės, Zyplių dvaro sodybos parko teritorijoje didžiausią grėsmę kelia būtent uosiai, dviejų tokių medžių, esančių prie pagrindinių dvaro rūmų, būklė stebima, svarstoma, ar nereikėtų juos šalinti.

Tiesa, bent kol kas jokio raštiško kreipimosi dėl medžių būklės įvertinimo savivaldybės administracijoje, jos žiniomis, nėra gauta. Jau kuris laikas savivaldybėje dirba ir želdinių specialistas Virgilijus Martinkevičius, kuris teigė apie nuvirtusį medį Zypliuose nieko nežinojęs, tačiau žadėjo pasidomėti kitų medžių būkle.

Visgi Lukšių seniūnas Vytautas Andziulevičius turi kiek kitokią nuomonę.

„Čia ne tokia vieta, kad kiek nori, tiek išpjauni. Čia paveldas, kuris susideda ne tik iš pastatų, bet ir iš tų šimtamečių medžių. Ir tam medžiui nuvirtus išpjovėm daugiau – apsidraudimui pašalinom dar vieną, bet kol sausų šakų nėra, medžiai žali, didesnio poreikio jiems šalinti nematau“, – teigė seniūnas.

Jis tvirtino, kad jeigu medžių šakos padės džiūti, bus konsultuojamasi su specialistais ir tada priimi atitinkami sprendimai.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.