baneris leidinys

Rugpjūčio 1–5 dienomis Griškabūdyje vyks neeilinis renginys – kultūrinio-edukacinio projekto „Keliaujančios architekūros dirbtuvės: KVADRATU“ kūrybinės dirbtuvės.

Architektų ir menininkų komanda kviečia griškabūdiečius bei rajono gyventojus atvykti ir prisijungti prie kūrybinių dirbtuvių, kurios vyks prie miestelio seniūnijos ir vaikų dienos centro.

Norėdami sukurti gyvą, miestiečių lankomą ir mėgstamą viešąją erdvę, architektų ir menininkų komanda surengs 5 dienų kūrybines dirbtuves, kuriose miestelio vaikai ir jaunimas leisis į kūrybingą miestelio gražinimo procesą, siekdami meniniais objektais bei mažąja architektūra atgaivinti ir sukurti viešąją erdvę.
 
Organizatoriai pastatys kultūros inkubatorių, kuriame ir aplink kurį dienomis vyks kūrybiniai procesai, o kiekvieną vakarą – kultūrinė-edukacinė programa, skirta visai miestelio bendruomenei. Kultūrinių programų metu bus vedamos įvairios diskusijos, filmų peržiūros, interaktyvios paskaitos ir koncertai.

Atviro konkurso būdu išrinktas Griškabūdžio miestelis sužavėjo projekto organizatorius. Kuratorės Ingridos teigimu, Griškabūdis, nors ir turėdamas apleistų ir griūvančių pastatų, išlieka ypatingas dėl savo kultūrinio paveldo: saugomo gatvių tinklo, aikštės plano ir, žinoma, unikalios miestelio aštuonkampės medinės bažnyčios.

„Mes rinkomės ne tuos miestelius, kurie puikiai įgyvendina viešosios erdvės pertvarkas, bet tuos, kuriems reikia pagalbos, mūsų idėjų ir rankų darbo. Tikslingai pasirinkome Griškabūdį, nes jis pasirodė mums išskirtinis dėl nuoširdaus noro pagražinti miestelio viešąją erdvę. Taip pat pati teritorija, priklausanti kultūriniam paveldui, yra labai įdomi ir turinti daug potencialo“, – apie miestelį pasakojo I. Povilaitienė.

Griškabūdžio miestelio bendruomenės centro pirmininkė Agnė Paškauskienė miestelių atrankos anketoje pateikė ne vieną architektūros objekto idėją atvykstantiems architektams. Pasiūlyti variantai prasidėjo nuo miestelio pastatų tvarkymo iki dviratininkų parko su tramplynais ir vaikų žaidimų aikštelių inicijavimo.

„Mes labai džiaugiamės, kad pas mus atvyksta toks projektas su šauniais ir savo darbą išmanančiais specialistais. Iš atvykstančios komandos tikimės visapusiškos pagalbos projektuojant viešąją miestelio erdvę. Vaikams ir miestelio savanoriams bus labai naudinga patirtis padirbėti su architektais ir menininkais“, – sako A. Paškauskienė.

Bendruomenės centro pirmininkė tikisi, jog miestelio viešoji erdvė pagyvės, atsiras daugiau įvairesnių spalvų, o viskas, kas bus sukurta vaikų rankomis, bus pačių vaikų labiau saugoma – juk nesinorės savo ar kitų darbų niokoti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos