baneris leidinys

nova baltarusija
Nuotr. Griškabūdžio kultūros centro folklorinis ansamblis „Nova“ viešėdamas Baltarusijoje ne tik garsino mūsų kraštą, bet susipažino ir su baltarusių kultūra.


Rugpjūčio 12–13 d. Griškabūdžio kultūros centro folklorinis ansamblis „Nova“ viešėjo Motolio miestelyje (Bresto sritis, Baltarusija), kur dalyvavo ten vykusiame tarptautiniame kulinarijos festivalyje. Ansambliečiai parodė mūsų krašto vestuvių papročių programą ir pristatė kulinarinį paveldą.
 
Festivalis šiame penkis tūkstančius gyventojų turinčiame Motolio miestelyje vyksta jau devinti metai. Šiais metais į festivalį atvyko dalyviai iš Kinijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, buvo pakviesti ir lietuviai – „Novos“ ansamblis. Kiekviena šalis pristatė savo kulinarinį paveldą, padovanojo autentišką rankšluostį, kuris bus eksponuojamas miestelio muziejuje.

„Mes pasirodėme vakariniame koncerte, kuriame žiūrovams pristatėme senąsias vestuvių apeigas, šokius ir ratelius. Čia mes pristatėme lietuvišką kulinarinį paveldą – keptą eglę ir skilandį, padovanojome lietuviškais raštais išmargintą lininį rankšluostį su ansamblio inicialais. Puiki festivalio atmosfera įtikino, kad esame laukiami. Susipažinome su šio krašto tradicijomis ir papročiais, užsimezgė graži draugystė tarp ansambliečių ir Motolio miestelio gyventojų, ypač dėkingi esame už pakvietimą Ivanovo kultūros centro direktorei Ninai Petrovnai Kūlič ir kuratorei Ninai Andriejevnai Esis“, – pasakojo ansamblio „Nova“ vadovė Nijolė Černevičienė.

Ji pridūrė, kad šio krašto kolektyvai taip pat mielai sutiko apsilankyti Lietuvoje, pažadėjo atvykti į mūsų rajone organizuojamas šventes ir mums pristatyti savo krašto kultūrą.

Antrą festivalio dieną ansambliečiai susipažino su Motol miesteliu, apsilankė miestelio muziejuje, kuris įkurtas 1995m., muziejaus fonde – 27 tūkst. 506 eksponatai. Aštuoniose muziejaus salėse eksponuojami šio krašto amatai, drabužiai, pristatoma istorija ir liaudies tradicijos. Pasak N. Černevičienės, šio krašto tradicijos ir kultūra yra artima Baltijos šalims.

Festivalio metu Motolio miestelio centrinėje gatvėje vyko didžiulė mugė, kurioje savo gaminius demonstravo vietiniai liaudies meistrai, ypač gausu buvo mėsos gaminių, kurie paruošti pagal tradicinius Baltarusijos kulinarijos receptus.

Ansambliečiai džiaugėsi šiltu baltarusių priėmimu, o išlydėti jie buvo su tradiciniu šio krašto patiekalu – pyragu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos