baneris leidinys

Rugpjūčio 21 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko muzikos valanda, orientuota į neįgaliuosius ir muzikos poveikiu besidominčius žmones. Apie muzikos terapiją ir jos naudą kalbėjo edukologė, Lietuvos dainuojamosios poezijos kūrėja ir atlikėja, meno saviraiškos specialioji pedagogė-ekspertė, muzikos terapijos asociacijos narė Ilona Papečkytė.

Domėtis muzikos poveikiu I. Papečkytę paskatino duktė, gimusi su psichomotorinio vystymosi problemomis. Gyvenimo paskatinta ji atrado sistemą, kaip menu ugdyti specialiųjų poreikių vaikus. Kelio pradžioje ji rėmėsi Danutės Baltutytės (iš Australijos atvykusios defektologės) patarimais. Pastaroji pasidalijo vaizdine literatūra, mažažodžių dainelių natomis. Vaiko ugdymas mažažodėmis dainelėmis paspartina jo psichomotorinę raidą. Pamažu I. Papečkytė pati ėmė kurti tokias daineles. Išleido kompaktinę plokštelę „Linksmoji gatvelė“ (1994 m.), kurioje 17 jos sukurtų mažažodžių dainelių. Edukologė yra sukūrusi per 300 dainų, daugelį jų – vaikams ir paaugliams.
 
Kalbėdama apie muzikos terapiją, I. Papečkytė aiškino, kad dažniausiai yra naudojami tokie instrumentai, kuriais nereikia mokytis groti, pavyzdžiui, lyra, arfa, sensula, barškučiai, vibrafonas, mažieji cimbolai, metalofonas, trikampis ir kt. Didelė dalis terapijoje naudojamų instrumentų atkeliavo iš afrikiečių kultūros. Beveik visus instrumentus galima suskirstyti į kelias pagrindines grupes: vėjo, lietaus, paukščių ir mišrūs gamtos garsai. Muzikos terapija atlieka dvi funkcijas: aktyvinančiąją ir raminančiąją.

Muzikos valandos dalyviai buvo trumpai supažindinti su muzikos terapijos specifikacija ir terapijoje naudojamais instrumentais, galėjo patys išbandyti neįprastus muzikos instrumentus ir dalyvauti keliuose grupiniuose užsiėmimuose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos