baneris leidinys

Praeitą savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“ mūsų savivaldybėje pradėjo mokymus ir supervizijas pagal projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“, kuris tęsis iki spalio mėnesio. Juose planuojama apmokyti apie 220 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.

Pasak rajono savivaldybės gydytojos Evelinos Domeikaitės-Dovydaitienės, šio projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias aštuonias savivaldybes (Šakių r., Varėnos r., Lazdijų., Rietavo r., Joniškio r., Ignalinos r., Rokiškio r. ir Zarasų r.) savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius.
 
Savižudybių prevencija yra įmanoma tik tuo atveju, jei ši veikla yra plati ir įvairiapusiška. Svarbu, kad siūlomos priemonės būtų veiksmingos konkrečioje savivaldybėje, būtų nuoseklios, įtraukiančios visas reikalingas institucijas ir skatinančios jas bendradarbiauti.

„Mokymų ir supervizijų metu bus siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba sisteminga, o ne epizodinė, – pabrėžė savivaldybės gydytoja. – Bus aptariami numatyti veiksmai, kaip, kada ir kam perduoti informaciją, kokios kiekvienos institucijos pareigos ir atsakomybės, kokia seka teikiama pagalba.“

Taip pat visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą.

Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos