Nustatyta riba, kada galima neiti į mokyklą

Karšti orai birželį mokykloms sukėlė nemažai rūpesčių. Iki šiol buvo įtvirtinta, kokiai žemiausiai temperatūrai esant mokiniai gali neiti į mokyklą. Pakeitimus, kurie reglamentuotų, ką daryti esant karštam orui, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius įsakymu įtvirtino praėjusį penktadienį.

Nustatyta, kad oro temperatūrai esant 30 laipsnių ar aukštesnei ir mokyklai negalint užtikrinti ugdymo vėsesnėse mokyklos aplinkose, į mokyklą gali neiti visų klasių mokiniai, užsiėmimai lauke nerengiami.
 
Mokiniams, kurie tą dieną į mokyklą ateina, ugdymo procesas organizuojamas mokyklos pasirinktu būdu. Tiems, kurie į mokyklą neatvyko, mokymuisi reikalinga informacija skelbiama mokyklos interneto svetainėje arba elektroniniame dienyne. Šios dienos įskaičiuojamos į ugdymo dienų skaičių.

Atnaujintoje Lietuvos higienos normoje numatyta, kad mokymosi patalpose oro temperatūra šiltuoju metų laiku turi būti ne aukštesnė kaip 26 laipsniai (buvo 28°C). Tokiu atveju mokykla priima sprendimus dėl ugdymo proceso koregavimo: trumpinamos pamokos, veiklos organizuojamos kitose aplinkose ir pan.

Aukščiausios temperatūros riba, kuomet leidžiama neiti į mokyklą, nustatoma pirmą kartą. Iki šiol buvo nustatyta tik žemiausia temperatūra: esant 20 laipsnių šalčio ar žemesnei temperatūrai, į mokyklą gali neiti pradinukai ir penktų klasių mokiniai, o jei 25 laipsniai žemiau nulio – į mokyklą gali neiti 6–12 klasių mokiniai.

Ministerija pabrėžia, kad mokyklos gali pačios nusistatyti mokslo metų pabaigą, laisvai planuoti ugdymui skirtas valandas – į jas įeina ne tik pamokos, bet ir edukacinės išvykos, ekskursijos, mokyklos ir miesto renginiai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.