baneris leidinys

Po ilgų derybų su Europos Komisija Lietuvos pieno gamintojams skirta 12,63 mln. eurų parama. Europos Komisija pasiūlė 500 milijonų eurų paramos paketą, iš kurių 420 skirti tiesioginei tikslinei paramai visoms 28 valstybėms narėms.
 
Nors parama skirta visoms šalims, Europos Komisija ypatingą dėmesį skyrė Baltijos šalių pieno rinkai. „Lietuva gavo 12,63 mln. eurų paramos. Palyginti su 2009 m., tai keturgubai didesnė suma. Esame dėkingi eurokomisarui Filui Hoganui, kuris suprato Lietuvos situaciją, o skirstant paramą labiausiai buvo atsižvelgta į Baltijos šalių padėtį“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Latvija gavo 8,45 mln. eurų, o Estija – 7,56 mln. eurų paramą.

2009 metais Europos Komisija pieno rinkai stabilizuoti buvo skyrusi 300 mln. eurų, tada Lietuva gavo tik 3 mln. Tuomet parama buvo skirstoma pagal valstybių narių gamybos apimtis. Dabar parama skirstoma tokiu pat principu, tačiau po atkaklių Baltijos šalių žemės ūkio ministrų ir premjerų derybų Baltijos šalys gavo didesnę paramą, ją sumažinus tokioms valstybėms, kaip Prancūzija, Vokietija, Italija.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos