baneris leidinys

ukininkai veryga
Kiek daugiau nei tūkstantis ūkininkų, auginančių karves ir tiekiančių pieną perdirbėjams, Vilniuje prie Seimo surengė protesto akciją, prie kurios prisijungė ir beveik šimtas mūsų krašto žemdirbių. LVŽS Šakių skyriaus nuotr.


Kovo 23 d. Vilniuje, šalia Seimo rūmų, vyko didžiausia protesto akcija, į kurią suvažiavo arti tūkstančio šalies ūkininkų, tarp kurių – ir mūsų krašto atstovai. Žemdirbiai iš valdžios reikalauja 40 mln. eurų ir iš posto išversti žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką.
 
Nuo 11 val. prie Seimo buvo ne tik dalijamas pienas miestiečiams, bet ūkininkai privežė mėšlo, mėšlinų batų ir šakių. Protestuotojai rinkosi nešini plakatais „Mus naikina ne tik vilkai, bet ir valdžia“, „Geras pienas – ne vanduo, ūkininkas – ne šuo“, „Atvežėme šūdo, nes gerai mokate jį malti“ ir kt.

Vienas pagrindinių pienininkyste besiverčiančių ūkininkų reikalavimų – skirti 40 mln. eurų patirtiems nuostoliams kompensuoti. Proteste apsilankęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas siūlė skubias trumpalaikes priemones pieno sektoriui stabilizuoti, tikino, kad ūkininkų prašomų 40 mln. eurų paramos biudžete nėra, kad 8 mln. eurų yra ta suma, kurią valstybė yra pajėgi skirti šiuo metu.

Piketą organizavo Lietuvos pienininkų asociacija, o palaikymą pieno gamintojams išreiškė ir kitų žemės ūkio šakų atstovai. Tad nuo protesto scenos kalbėjęs Pienininkų asociacijos vadovas Jonas Vilionis reikalavo K. Navicko atsistatydinimo, piketo dalyviams jis dėstė, jog ūkininkai reikalauja pakankamos paramos, kad ženkliai nukritus pieno supirkimo kainoms jie galėtų išsilaikyti.

Premjerė Ingrida Šimonytė mitingo metu išeiti ir pasikalbėti su ūkininkais apie pieno supirkimo kainas visgi nesiteikė, patys žemdirbiai turėjo eiti pas ją, o protesto išvakarėse ji kalbėjo, jog ūkininkų prašoma suma „biudžete nesimėto“, kad problemą išspręsti galima didinant ūkininkų derybines galias jiems kooperuojantis.

Po ketvirtadienio protesto, penktadienį, Žemės ūkio ministerijoje vyko išplėstinis Pieno tarybos posėdis. Joje aptartas ir tiesioginės valstybės pagalbos – 8 mln. eurų – paskirstymas. Ministerija siūlo, kad ją gautų ūkiai, kurių natūralaus pieno kaina šiandien yra žemesnė nei 35 centai. Ministerijos skaičiavimu, tokių ūkininkų būtų apie 90 proc. Preliminariais skaičiavimais, kooperatyvo nariai už karvę turėtų gauti apie 96 eurus, kiti pieno gamintojai – 87 eurus.

Vykstant deryboms ir laukiant sprendimų, ūkininkai savo poziciją nutarė išsakyti traktoriais stabdydami eismą, penktadienį keturi traktoriai eismo trikdžius sukėlė magistralėje ties Kryžkalniu. Prie protesto akcijos Vilniuje prisidėjo per 80 rajono ūkininkų, žemės ūkio bendrovės. Sugrįžę iš protesto Vilniuje rajono ūkininkai taip pat išsakė savo nuomonę.

„Pavargom važinėti į tą Vilnių, mitinguoti ir tik pastovėti. Niekam mes ten neįdomūs. Manau, reikia jau drastiškesnių priemonių imtis, kad ministerija, ministras, valdžia atkreiptų į mus dėmesį. Vyriausybė ruošia mokesčių pokyčius, artėja pasėlių deklaravimas, o neaiškumų daug“, – kalbėjo ūkininkas Mindaugas Martinaitis.  

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos