Ne tik vasariškos audros, bet ir investicijų lietus?


Jei nusišypsos sėkmė, netolimoje ateityje rajoną turėtų pasiekti solidžios investicijos, mat birželį posėdžiavusi taryba palaimino savivaldybės ketinimus teikti net septynias paraiškas Lietuvos–Lenkijos programos „Interreg VI–A“ trečiajame kvietime.

Kaip skelbiama Vidaus reikalų ministerijos puslapyje, šios Lietuvos ir Lenkijos programos tikslas – gerinti pasienio bendruomenių gerovę per tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio teritorijos kultūros ir gamtos paveldo naudojimą. Programos projektai, kurių įgyvendinimui skiriama 93,16 mln. eurų ES lėšų, bus vykdomi pagal keturis programos prioritetus: skatinti aplinkos gerovę, skatinti fizinę, emocinę ir kultūrinę gerovę, stiprinti vietinių suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimą ir gerinti susisiekimą.

Kaip komitetų posėdžių metu tarybos nariams pasakojo Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjas Martynas Remeikis, paraiškas reikia pateikti iki liepos 31 d., tad iki to laiko projektų tikslai, vizijos, ir, kas svarbiausia, – partneriai Lenkijoje turi būti iki galo aiškūs.

„Pagal finansavimo aprašymą, mūsų prisidėjimas yra 20 proc., vieno partnerio maksimali suma – 1 mln. eurų. Taip pat yra galimybė iš Vidaus reikalų ministerijos finansuotis pusę mūsų išskirtos sumos, tada prisidėjimas gaunasi 10 procentų“, – Ūkio ir verslo komiteto posėdyje sakė M. Remeikis.

Tad, ką gi planuojama daryti su programos siūlomomis lėšomis?

Numatomi Šakių miesto Siesarties upelio ir Girėnų tvenkinio išvalymo darbai, mažosios infrastruktūros įrengimas. Modernizavus cirko mokyklos pastatą, būtų pastatytas priestatas, įrengta choreografijos salė, atnaujintos patalpos ir pritaikytos erdvės parodoms, pasirodymams. Pagal kitą iš projektų Šakių ikimokyklinio ugdymo mokykloje „Maži žingsneliai“ būtų atliekamas išorinių sienų, stogo šiltinimas, patalpų remontas bei renginių, edukacijų ir poilsio erdvės įrengimas. Šakių ligoninė kartu su partneriais modernizuotų terapinio profilio skyriaus patalpas, atnaujintų operacinės ir reanimacijos įrangą, su partneriais dalinsis gerąja patirtimi. UAB „Šakių vandenys“ diegtų nuotolinio nuskaitymo vandens tiekimo apskaitos sistemą, kuri leistų vandens tiekimo paslaugų gavėjams sutaupyti laiko ir dėmesio kaštus deklaruojant vandens sąnaudas. Taip pat ketinama vykdyti „Varpo“ mokyklos stadiono statybos darbus bei įsigyti reikalingą įrangą. Kartu su UAB „Kazlų Rūdos energija“ ir partneriais iš Lenkijos būtų vykdomas projektas, kurio metu miesto vietovių tvarkymui ir valymui būtų įsigyjama reikalinga technika ir įranga.

Kaip žinia, sausio mėnesį Savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai pritarė siūlymui rengti ir teikti paraišką kitam projektui, kuriuo taip pat buvo numatytas cirko mokyklos pastato remontas. Tad diskutuojant apie Lietuvos–Lenkijos programos paraiškas ne vienam tarybos nariui kilo klausimas, kaip čia yra, ar to paties pastato remontui tikimasi gauti dvigubą finansavimą? Vis tik meras Raimondas Januševičius paaiškino, jog ankstesniam projektui paraiška galiausiai nebuvo teikta, mat išaiškėjo, jog projekte nauji inžineriniai tinklai, antstatai ir priestatai būtų traktuojami kaip netinkamos išlaidos.

Kelios iš pateiktų paraiškų bus patvirtintos, parodys laikas. Nors tiek M. Remeikis, tiek R. Januševičius neabejojo, jog tokie projektai yra puiki galimybė, kurios praleisti nedera, tačiau taip pat pripažino, kad gauti finansavimą visoms paraiškoms mažai tikėtina, bet net ir keli papildomi rajonan atkeliavę milijonai – didelis laimėjimas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.