Turto deklaracijos: kurie rajono valdžios atstovai turtingiausi?

Vertinant Valstybinės mokesčių inspekcijos paviešintas deklaracijas, didesnės intrigos nėra – pernai ir šiemet turtingiausių penketukas išliko toks pat – didžiausią turtą deklaravo tarybos narys Ramūnas Kaunas, Raminta Jakelaitienė, Violeta Simonavičienė, Jonas Bakas ir Ričardas Lekavičius. Laikraščio „Draugas“ fotomontažas

Praėjusią savaitę Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenis už 2023m. Viešai galima susipažinti su beveik 47 tūkst. skelbiamų turto deklaracijų išrašų, tad dirstelkime, kokį turtą deklaravo savivaldybės tarybos nariai bei kiti valdžios atstovai ir kurie iš jų turtingiausi.

Jei lygintume dvejus paskutinius metus, rajono savivaldybės taryboje dirbančių turtingiausių tarybos narių penketukas nesikeitė, tik keitėsi valdomo turto vertė. Turtingiausiu tarybos nariu išlieka „valstietis“ Ramūnas Kaunas, po jo eina socialdemokratė Raminta Jakelaitienė, konservatorė Violeta Simonavičienė, „valstietis“ Jonas Bakas ir su Regionų partija išrinktas Ričardas Lekavičius. Visų jų ar jų šeimų veikla vienaip ar kitaip susijusi su žemės ūkiu, tad ir didžiausią turto dalį įprastai sudaro žemės sklypai.

Visgi R. Lekavičiaus valdomo turto vertė sumenko daugiausiai (turtas, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, sumažėjo kiek daugiau nei 265 tūkst. eurų) – jis iš antros vietos tarp tarybos narių pernai nukrito į penktą šiais metais, tačiau reikia paminėti, kad pernai duomenis ėmėme ne iš VMI už 2022 m., bet iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ir už 2021 m., nes jis vienas iš naujų tarybos narių ir iki tol VMI viešai jo deklaracijos nebuvo teikiamos, tačiau tai daryti jis turėjo dalyvaudamas rinkimuose.

tarybos nariai turtas lenteleŠakių r. savivaldybės tarybos nariai pagal didžiausią deklaruotą turtą už 2023 m. (paskolintos ir pasiskolintos lėšos nepriskaičiuotos).

Bene daugiausiai augo V. Simonavičienės valdomas turtas (147 tūkst. eurų per metus), tačiau bendras šeimos turtas, lyginant paskutinius metus, mažėjo – pernai apie 70 tūkst. eurų.

Beje, jeigu R. Kaunas valdo didžiausią turtą, tai jis turi ir didžiausią paskolą iš visų savivaldybės tarybos narių – nurodo pasiskolinęs kiek daugiau nei 282 tūkst. eurų. Antroje vietoje pagal valdomą turtą esanti R. Jakelaitienė turi pasiskolinusi 129 tūkst. eurų, su nemaža paskola (180 tūkst. eurų) gyvena ir Martinas Eimutis.

Tiesa, skaičiuodami turtą, pasiskolintų ir paskolintų lėšų nepriskaičiavome. Iš 25 tarybos narių iš viso paskolas turi 12, be paskolų gyvena 13 tarybos narių. Patys paskolinę, bet nesusigrąžinę lėšų yra du tarybos nariai – Dainius ir Rasita Grincevičiai. D. Grincevičius nurodo paskolinęs kiek daugiau nei 6 tūkst. eurų, R. Grincevičienė – kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų, ji savo vardu turi 46 tūkst. eurų paskolą.

Pernai paskutinėje vietoje buvęs Mantas Puskunigis šiais metais jau ne paskutinis, jo turto vertė išaugo 22 tūkst. eurų – nuo 18 tūkst. 644 eurų iki 40 tūkst. 820 eurų. Vienas didesnių pokyčių ir Giedriaus Puloko deklaracijoje. Tačiau jo, kaip ir kitų naujokų, pernai duomenis, kaip jau minėta, ėmėme iš VRK, tad jeigu 2021 m. jo turtas sudarė 158 tūkst., tai už 2023 m. turto jis deklaravęs už 85 tūkst. eurų, be to, yra tarp tų tarybos narių, kuris turi paskolą (46 tūkst. eurų).

Visgi jeigu lygintume su turtingiausiais kitų savivaldybių tarybų nariais, mūsiškių deklaracijos gana kuklios. Pavyzdžiui, šalyje turtingiausias savivaldybės tarybos narys Vidmantas Dambrauskas (Klaipėdos miesto savivaldybė) turto deklaruoja už kiek daugiau nei 17 mln. eurų. Antroje vietoje tarp tarybos narių yra Kauno r. savivaldybės tarybos narys Audrius Banionis, deklaravęs turto už daugiau nei 7 mln. eurų.

Gana kukli ir savivaldybės mero Raimondo Januševičiaus turto deklaracija. Pagal viešai pateiktus VMI duomenis, nei jis, nei jo sutuoktinė neturi nei žemės sklypų, nei nekilnojamojo turto, turi tik kredito įstaigose piniginių lėšų bei transporto priemonių. Mero šeimos bendra turto vertė sudaro 196 tūkst. 498 eurus, lyginant su ankstesniais metais, turtas augo kiek daugiau nei 26 tūkst. eurų.

Administracijos direktoriaus Vytauto Ižganaičio turto vertė sudaro 169 tūkst. 157 eurus, didžiąją dalį – gyvenamasis namas bei žemės sklypai. Vicemeras Egidijus Peleckis nurodo turintis turto už 111 tūkst. eurų, tačiau gerokai turtingesnė jo sutuoktinė Irena, turinti turto už kiek daugiau nei 360 tūkst. eurų. Vicemeras Darius Jakavičius turto deklaravęs už 90 tūkst. eurų, didžiąją turto dalį sudaro butai bei gyvenamasis namas. Tiesa, jis turi ir negrąžintą 18 tūkst. eurų paskolą.

Žvilgtelkime ir į Seimo narius. Konservatorės Irenos Haase turtas sudaro kiek daugiau nei 230 tūkst. eurų, iš jų 142 tūkst. – žemės sklypų vertė. „Valstietis“ Giedrius Surplys nurodo turintis turto už 159 tūkst. eurų, didžiąją turto dalį sudaro gyvenamasis namas, jis turi ir 31 tūkst. eurų paskolą.

Lentelėje pateikiami visi 25 savivaldybės tarybos nariai bei jų valdomas turtas ir partija, kuriai priklauso (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Regionų partija ir komitetas „Vieningi zanavykai“).

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.