VMI pradėjo paramos pervedimą: ką rėmėme dosniausiai?


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nuo liepos 4 d. paramos gavėjus jau pasiekia pirmosios gyventojų paskirtos pajamų mokesčio (GPM) sumos. Skaičiuojama, kad pagal 437 tūkst. gyventojų pateiktus prašymus skirti dalį sumokėto GPM, paramos gavėjams iki lapkričio 15 d. bus pervesta 2 mln. didesnė suma nei pernai – preliminariai apie 31,1 mln. eurų. Rajone 190 paramos gavėjus, dabartiniais duomenimis, turėtų pasiekti kiek didesnė nei 108 tūkst. eurų parama. Lyginant su ankstesniais metais, paramos suma rekordinė ir šalyje, ir rajone.

Šalyje pagal paramos dydį jau ne pirmus metus lyderiauja Ukrainai paramą renkanti VšĮ „Mėlyna geltona“ (2 mln. 143 tūkst. 756 eurai), antroje vietoje onkologinėmis ligomis susirgusiais vaikais besirūpinantis paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“, kuriam skirta 670 tūkst. 117 eurų, toliau rikiuojasi sunkiai sergančiais vaikais besirūpinanti Rimanto Kaukėno paramos grupė (622 tūkst. 94 eurai).

gpm parama lentelesPagal skirtingas veiklos sritis daugiausiai paramos rajone sulaukusių paramos gavėjų penketukai už 2023 m. mokestinį laikotarpį.

Rajone tendencijos išlieka panašios kaip ir ankstesniais metais – daugiausiai paramos sulaukia religinės bendruomenės, bendruomenių centrai, sporto bei socialinės srities organizacijos, tačiau galima pastebėti, kad šiais metais šiek tiek keičiasi lyderiai. Jei pernai pirmoje vietoje pagal paramos dydį buvo Paluobių Šv. Angelų sargų parapija su kiek daugiau nei 5 tūkst. eurų, tai šiemet jie septintoje vietoje (2 tūkst. 242 eurai), o daugiausiai paramos skirta su beglobiais gyvūnais dirbančiai VšĮ „Stebuklingi draugai LT“ (4 tūkst. 271 euras), į gerokai aukštesnes pozicijas šauna Šakių ligoninė, anksčiau apskritai nefigūravusi net 30-ukyje. Tarp sporto bendruomenių tarp senbuvių vėl galima pastebėti ir sporto ir laisvalaikio klubą „Vėjas“. Tad atskirai lentelėse pateikiame, kam pagal skirtingas veiklos sritis paramos rajone už 2023m. buvo skirta daugiausiai ir sudarėme TOP penketukus.

Visgi jeigu žvelgtume į bendrą penketuką, tai antroje vietoje Šakių krepšinio klubas, sulaukęs 4 tūkst. eurų paramos, trečioje vietoje – VšĮ „Namai visiems“ su 3 tūkst. 141 euro parama. Lyginant su ankstesniais metais, pasitikėjimas šia organizacija gerokai išaugo – anksčiau parama būdavo tūkstančiu ar net daugiau mažesnė. Ketvirta pagal paramos dydį yra Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapija (3 tūkst. 141 euras), penkta – VšĮ „Gerumo ąžuolas“ (2 tūkst. 533 eurai).

Kaip žinia, dalį paramos galima skirti ir politinėms partijoms. Rajone politinėms partijos už 2023 m. skirta 6 tūkst. 695 eurai. Tradiciškai dosniausiai gyventojai rėmė Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (2 tūkst. 879 eurai), antroje vietoje – Socialdemokratų partija (1 tūkst. 942 eurai), toliau pagal paramos dydį yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (582 eurai), Laisvės partija (317 eurų) bei Nacionalinis susivienijimas (313 eurų).

Beje, VMI pažymi, kad apie 7 tūkst. gyventojų teiktų prašymų nėra patvirtinti, nes juos teikusių asmenų pajamų deklaracijose nustatyti trūkumai. Galutinis įgyvendintų prašymų skaičius bei gavėjams pervesta suma už 2023 m. mokestinį laikotarpį bus žinoma po lapkričio 15 d. Kaip rodo praktika, tada paramos suma išauga. Pavyzdžiui, pernai pradėjus pervedinėti paramą rajone ji sudarė 106 tūkst. eurų, po visų patikslinimų 177 paramos gavėjams skirta rekordinė suma – beveik 112 tūkst. eurų.

Išsami informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas skelbiama viešai VMI interneto svetainėje.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.