Sparčiai auga priedangų skaičius

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiuo metu specialiuoju ženklu „Priedanga“ šalyje jau paženklinti 2429 priedangoms skirti pastatai. Dešimčiai savivaldybių patikslinus jų sąrašus, bendras priedangų skaičius padidėjo iki 3220, t. y. 580 priedangų daugiau. Prireikus jose galėtų slėptis apie 30 proc. šalies gyventojų.

Nuo lapkričio 3 iki 17d. priedangų skaičius Vilniaus mieste padidėjo nuo 204 iki 618, Raseinių rajono savivaldybėje – nuo 18 iki 110, Kėdainių rajono savivaldybėje – nuo 45 iki 122, Kauno rajono savivaldybėje – nuo 387 iki 399, Molėtų rajono savivaldybėje – nuo 22 iki 30, Druskininkų savivaldybėje – nuo 28 iki 33.
 
Šiuo metu Vyriausybės nustatytas priedangų poreikis užtikrinamas vienuolikoje savivaldybių: Birštono, Druskininkų, Kaišiadorių rajono, Kauno rajono, Kėdainių rajono, Pagėgių, Prienų rajono, Raseinių rajono, Šakių rajono, Šilalės rajono ir Vilkaviškio rajono savivaldybėse.

Šakių rajono savivaldybės patvirtintame priedangų sąraše – 90 objektų, kuriuos galima pritaikyti trumpalaikei gyventojų priedangai nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių, gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai karo metu. Prireikus jose galėtų slėptis apie 19 tūkst. rajono gyventojų.

Priedangas rekomenduojama parinkti gyvenamųjų daugiabučių, visuomeninės, laisvalaikio, pramogų ir kitos paskirties statiniuose ar atskirai įrengtose požeminėse automobilių stovėjimo aikštelėse, garažuose, rūsiuose, technologiniuose, transporto ir pėsčiųjų tuneliuose, įmonių, sporto įstaigų sanitarinėse buitinėse patalpose, nedegių medžiagų sandėliuose ir kt.

Priedangų išdėstymo žemėlapis skelbiamas Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje https://lt72.lt/kolektyvines-apsaugos-statiniai-priedangos-ir-rusiai/.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.