baneris leidinys

atzalyno gatve
Nuotr. Daukantiškių kaime Atžalyno gatvės remonto darbai buvo atnaujinti jau praėjusią savaitę, darbus vykdančios bendrovės „Parama“ darbininkai esant palankiems orams skuba įrengti kelio sankasą.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ  

Pavasariop gyventojus tradiciškai kamuoja kelių problemos. Skundų sulaukia ir seniūnai, ir rajono vadovai. Dėl nepravažiuojamo kelio ties Gegužių kaimu žmonės skundžiasi Kriūkų seniūnei, Daukantiškių kaimo (Gelgaudiškio sen.) gyventojų automobiliai klimpsta Atžalyno gatvėje. Šiuose objektuose darbus atlieka UAB „Parama“ (Alytus). Iškviesti „ant kilimo“ bendrovės atstovai savivaldybės vadovams tvirtino, kad darbai bus užbaigti laiku ir prašo gyventojų supratimo dėl laikinų nepatogumų.

Užtektų priekabos žvyro

Balandžio 3 d. vykusiame seniūnų pasitarime Kriūkų seniūnijos seniūnė Ona Rakauskienė užsiminė, kad kone kasdien į ją kreipiasi seniūnijos gyventojai dėl rekonstruojamo ties Gegužių kaimu kelio, kuriuo šiuo metu pravažiuoti praktiškai neįmanoma.

Kelio į Tvirbūdus projektavimo darbai prasidėjo dar 2016 m. Pirmame etape bus rekonstruota 2 km atkarpa, einanti per Gegužių kaimą, vėliau naują asfaltą planuojama pakloti iki pat Ilguvos.

„Per savaitę trys žmonės atėjo į seniūniją, kiti skambina telefonu dėl sunkiai pravažiuojamo kelio atkarpos ties Gegužių kaimu. Veža kasdien įmonių transportas į Ilguvos globos namus maisto produktus ir kitus reikmenis. Vežėjai neišvažiuoja, pyksta ir skundžiasi. Judėjimas šiame kelyje yra itin intensyvus“, – pasakojo Kriūkų seniūnė.

Ji svarstė – galbūt užtektų, kad darbus šiame objekte atliekanti UAB „Parama“ užpiltų priekabą žvyro ant vienoje kelio atkarpoje atsiradusių gilių duobių.

„Šiame objekte trečdalis kelio jau padarytas, užpilta skalda, įrengtos pralaidos iki Gegužių kaimo pradžios“, – aiškino objekto darbų vykdytojas Arvydas Iešmantavičius. Jis teigė, kad kiek tolėliau viena kelio vieta yra tiesiog sulūžusi dėl perteklinio vandens. Darbų rangovai jau pasiuntė greiderį, kad palygintų kelią, žadėjo prižiūrėti, kol dirbs kitame objekte. O sugrįš į šį objektą maždaug po dviejų, trijų mėnesių. Rajono meras Edgaras Pilypaitis pastebėjo, kad galbūt techninis kelio projektas nėra tinkamai parengtas.

Įmonės atstovai tikino, kad praeitais metais atlikti remonto darbus keliuose buvo ypač nepalankios oro sąlygos.

Darbai tęsiami

Ne mažiau problemų keliančioje Daukantiškių kaimo Atžalyno gatvėje praėjusių metų pabaigoje pradėjo dirbti tos pačios UAB „Parama“ darbininkai. Per trejus metus į beveik kilometro ilgio Atžalyno gatvę numatyta investuoti apie 300 tūkst. eurų. Už juos planuojama įrengti lietaus nuotekų tinklus, apšvietimą, pakloti asfaltą, įrengti šaligatvį pėstiesiems.

Praėjusių metų pabaigoje šioje gatvėje darbus pradėjusi UAB „Parama“ įrengė lietaus kanalizaciją ir drenažą, kiti darbai sustojo. Šios gatvės remontas jau atsiėjo apie 150 tūkst. eurų. Iki praėjusios savaitės šioje gatvėje eismo sąlygos buvo sudėtingos – pažliugęs purvas tapo nebepravažiuojamas, o pėstiesiems vaikščioti tapo neįmanoma dėl abiejose kelio pusėse išraustų griovių. Viena maždaug 30 metrų atkarpa Atžalyno gatvėje kurį laiką buvo nepravažiuojama visai, čia stovėjo kelio ženklas „Įvažiuoti draudžiama“.

„Iki galo tikrai nebuvo tinkamai sutvarkytas objektas. „Parama“ prisiima šią kaltę. Mes buvome technologinėje pertraukoje. Šiuo metu įšalas pradeda tirpti ir mes atnaujiname darbus“, – tikino įmonės generalinis direktorius Raimondas Juodsnukis ir pridūrė, kad apie tai, jog gyventojams žiemos metu buvo problematiška patekti į Atžalyno gatvę, jie tiesiog nebuvo informuoti.

Beje, jau kitą dieną darbai minėtoje gatvėje buvo atnaujinti, nukasamas nuo kelio žvyro sluoksnis, vežamas smėlis ir įrengiama kelio sankasa. Kaip patikino ketvirtadienį čia dirbę įmonės darbininkai, vykstant remonto darbams jie žiūri, kad Atžalyno gatvė būtų pravažiuojama.

Nesueina galai

Ant kai kurių Atžalyno gatvėje atliktų darbų priėmimo aktų jau sudėti parašai, pagal juos ir skalda supilta, o jos šioje gatvėje nė kvapo. Į tokį rajono vadovų pastebėjimą įmonės vadovas R. Juodsnukis atsakė, kad objektas neužbaigtas, o supilta skalda „per žiemą išsimalė“. Įmonės „Parama“ atstovai žadėjo, kad per savaitę atsiras ir reikiamas sluoksnis skaldos, ir numatyti darbai bus padaryti.

Rajono vadovai teiravosi, kada bus užbaigti jau „užaktuoti darbai“. Rangovai tikino, kad po savaitės. Maždaug po dviejų mėnesių bus pradėti kloti šaligatviai. „Šiais metais mūsų planuose numatyta, kad būtų išasfaltuota visa gatvė ir objektą galėtume priduoti eksploatacijai, nežiūrint į tai, kad savivaldybė liks įmonei skoloje“, – geranoriškai kalbėjo „Paramos“ vadovas ir pridūrė, kad Atžalyno gatvės gyventojų nori atsiprašyti už laikinus nepatogumus, kurių išvengti, deja, nepavyks, ir paprašė būti tolerantiškiems.

„Šiuo metu darbai atnaujinti, viskas vyksta sklandžiai. Žadam, kad asfalto danga šioje gatvėje dar šiais metais bus paklota“, – tikino R. Juodsnukis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos