Nedarbo lygis per kovo mėnesį rajone sumažėjo 0,8 proc.

Marijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, nedarbo lygis rajone mažėja. Jei vasario mėnesį darbo biržoje buvo registruota 14 proc. visų darbingo amžiaus gyventojų, tai kovo mėnesį nedarbas siekė 13,2 proc.
 
 Balandžio 1 dienos duomenimis, visoje Marijampolės apskrityje buvo registruota 12 tūkst. 53 bedarbiai. Tai sudaro 12,7 proc., o šalyje – 10,8 proc. visų darbingo amžiaus gyventojų. Pasak Marijampolės teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėjos Zitos Naruševičienės, per kovo mėnesį Marijampolės teritorinė darbo birža į darbo rinką padėjo sugrįžti iš viso 1 tūkst. 469 asmenims, iš jų Šakių savivaldybėje - 300. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, įdarbintų asmenų skaičius padidėjo daugiau nei trečdaliu.

Per kovo mėnesį darbo biržose darbdaviai įregistravo 826 laisvas darbo vietas. Šakių skyriuje – 172. Tai net 46 laisvomis darbo vietomis daugiau nei vasarį.  95 vietos siūlomos neterminuotam darbui, 77 - bus sudarytos terminuotos darbo sutartys. Didžiausias įsidarbinimo galimybes kovo mėnesį Šakiuose turėjo teisininkai, socialinio darbuotojo padėjėjai, vairuotojai ekspeditoriai, pardavėjai, plataus profilio statybininkai, traktorininkai, miško darbuotojai, ryšio kabelių montuotojai, nekvalifikuoti ūkio darbininkai.

Balandžio 1 dienos duomenimis, Marijampolės teritorinės darbo biržos registre yra 1 tūkst. 445 jauni bedarbiai iki 25 metų, Šakių savivaldybėje – 246 jaunuoliai. Z.Naruševičienės teigimu, registruotas jaunimo nedarbas Marijampolės apskrityje sudarė 7 proc.,  Šakių savivaldybėje - 5,7 proc.

Šiais metais darbo birža įgyvendina naują kovos su jaunimo nedarbu būdą - Jaunimo garantijų iniciatyvą. Jaunimo garantijų principą ES šalys patvirtino 2013 metų balandžio mėnesį. Šia iniciatyva siekiama, kad visi jaunesni nei 29 metų gyventojai, nesvarbu, ar jie užsiregistravę darbo biržoje, ar ne, gautų kokybišką konkretų pasiūlymą per 4 mėnesius nuo mokyklos baigimo arba darbo netekimo dienos. Pagal šią priemonę užimtumas pasiūlytas 219 jaunuolių iki 29 metų.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.